15 Nisan 2013 #1742077

Fakir Elektrik Süpürgesi Mağduruyum!

04. 04. 2013 tarihinde Rize, Ardeşen Çiçek Ticaret'ten Fakir marka Darky 1600 ikisi bir arada dik elektrikli süpürge aldım. Daha ilk kullanımımda üç yer aparatının tekerlerinden biri hiçbir yere vurmamama rağmen kırıldı. Süpürgeyi alırken iki yıl garantisi olduğu, bir sıkıntı olursa yardımcı olunacağı söylenmesine rağmen, yetkili servis olan Rize Çayeli Özer teknik bu durumun garantiye girmediğini söyledi.


Eğer kutusundan çıktığında kırık olsaymış garantiye girermiş. İnsanları yanıltmaya teşvik etmeye gerek yok. Kutudan çıktığında kırıktı desem daha mı iyi olacaktı? İlk kullanımımda kırılan parçanın değişiminin yapılmaması Fakir gibi bir markaya yakışmıyor.

Onur 341 Okunma

Cevaplar

  • Onur15 Nisan 2013

    Bana zaten bilinen şeyleri tekrar göndermenizin bir anlamı yok. Ben yetkili servisinize arızanın kullanıcı kaynaklı olmadığını anlatamıyorum. Daha ilk kullanımda kırılan bir parça var. Ne bir darbe aldı ne de düştü. Tekerlek ileri geri hamle yaptığımızda kırıldı. Bu gönderdiğiniz açıklamayı garanti belgesinden de okuyabiliriz. Çok ilgilendiniz sağolun (!). Artık hakkımızı Tüketici Haklarında arayacağız.

  • Fakir Temsilcisi15 Nisan 2013

    Sn Atabeyoğlu; Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Garanti Belge Uygulaması esaslarına dair yönetmeliğin “malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır” ilgili maddesi ile garanti şartlarındaki tüm maddeler firmamızın tüm birimleri ve yetkili servislerince uygulanmakta olup, yalnızca sarf malzemeler (torba,filtre, vb.) ile yetkili servislerimiz tarafından kullanıma bağlı net olarak tespit edilip raporlanan,bilir kişi testine girebilecek arıza-kırılma vb durumları garanti harici işlemle bedeli karşılığında ücretlidir. Bu doğrultuda garantili ürününüz ilgili açıklama ile kontrol edilerek arıza üründen kaynaklı ise garantili, kırık vb. durumlar içerisinde ise ya da kanıtlanabilir kullanıcı hatası tespit edilmiş ise ücretli hizmet verilmektedir. Bilginize sunar, İyi günler dileriz. Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 2 444 0 241 www.fakir.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön