03 Mart 2015

Fakir Versa 2. Kullanımda 2. Arıza!

Markayı bildiğimiz ve kullandığımız için güvenip sipariş verdik. Daha ilk kullanımda doğrayıcı kabının dişlisi, soğan doğrarken bozuldu. Servise zorla (önce alamayız dediler, merkezi arayarak zorla kabul ettirdim) verildi ve neredeyse 10 günde zor geri aldım. Daha sonra kek yapmak istedim ve ilk kek hamuru karıştırmada işlem bitmeden aynı doğrama kabındaki arıza gibi çırpıcı dişlisi dönmemeye başladı. Servise ürünün değişimini talep ettim. Onaralım dediler ve bana 5 gün sonra firmanın tamiri reddettiğini belirttiler. Ürün daha kullanamadan bozuluyor ve firma beni yüz üstü bırakıyor. Ayrıca internette Versa hakkında dişli arızası şikayetleri ile dolu. Fakir firması bu problemi çözün!

Emre 2.617 Okunma

Cevaplar

 • Emre31 Mart 2015

  03 Mart 2015 10:30 tarihinde şikayet var'a yazdığım şikayetim hala şirket tarafından giderilmemiştir. Şirket ürün değişim talebine olumlu ya da olumsuz yanıt vermemiştir. Şirketin garantiden tamire onay verdiği cevap aşağıdan okunabilir. Şirket bana henüz ulaşmamıştır, hala ürünün ne olduğu belli değildir. 28 gündür ürün servistedir ve tarafıma bilgi verilmemektedir. Fakir firmasının ürünle alakalı müşteri memnuniyeti adına politikasını sorunum halledilene kadar buradan yazmaya devam edeceğim. Müşterilerini takmadığına 28 gün sonunda emin olduğum Fakir firmasından ivedi cevap beklemekteyim.

 • Emre19 Mart 2015

  Fakir firmasının 12 Mart 2015 tarihinde verdiği cevaptan sonra, tarafımla herhangi bir irtibata geçilmemiş ve 13 Mart 2015 tarihinde ürün tamiri yerine değişimi istiyorum talebime de bir yanıt gelmemiştir. Ürünün akıbeti hakkında tarafıma bilgilendirme yapılmamıştır. Ürün ne durumda tarafıma teslim edilecek mi bilmiyorum. Bir müşteri bu kadar da önemsiz değildir diye düşünüyor, fakir firmasının müşteri politikasını ise malı sat sonra ne olursa olsun olarak adlandırıp, kınıyorum.

 • Emre13 Mart 2015

  Açıkçası bana henüz ürünü kullanamadan bunca sorun çıkartan ürünün tamiri yerine değişimini (kesinlikle versa serisinden bir ürün istemiyorum) istiyorum. Düşünün ürün ne kadardır serviste bekliyor. Ya Şikayetvar olmasaydı (o zaman da tüketici hakem heyetini devreye sokacaktım orası ayrı)? Daha önce bana kullanıcı hatası denmişti (Bir kullanıcının ulaşamayacağı bölümü bozması da mümkün değildir zaten), şimdi ise böyle bir karar çıkıyor. Söyleyin bana ben bunca sıkıntı çıkaran ürünü nasıl rahat kullanırım şimdi? Ki artık öğrendim versa serisi sıkıntılı bir seri. Aklın yolu bir, daha önce de yazdığım gibi ürünün tamirini değil değişimini istiyorum. Buradan bunları tüm Türkiye okuyor. Bizi kazıklamayın, koruyun ki bir daha da sizi tercih edelim. Ayrıca bu kadar zaman beklettiğiniz için de sizi kınıyorum. Biz ürün serviste yatsın ve sizden bize lütfedip mesaj gelsin diye bu ürüne para vermiyoruz. Kesinlikle Fakir markasına bir ön yargım yoktur. Hatta bu kadar onları tercih ederken (mutfak robotları, süpürge, saç kurutma, vantilatör Fakirken) bana kazık atılmaya çalışılmasına dayanamıyorum. Bu kez beni bekletmeden, müşteri memnuniyetine yakışır bir tavırla sorunu kökten çözmenizi istiyor, ivedi mesajlarınızı bekliyorum.

 • Fakir Temsilcisi12 Mart 2015

  Sn. Koçak, Ürün teknikerleri tarafından yapılan incelemede; arızanın üründen kaynaklı oluştuğu tespit edilmiş ve parçanın yenisi ile değişiminin garantili olarak işleme alınması için yetkili servise gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 1 Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Tic. A.Ş. 444 0 241 www.fakir.com.tr

 • Emre06 Mart 2015

  Firmanın 03 Mart 2015 14:17:13 tarihindeki mesajına cevap verdim ve şu ana kadar tarafıma problemin çözümüne yönelik bir dönüş olmamıştır.

 • Emre03 Mart 2015

  Eskişehir Doruk Servis'e başvurmuştum. İlgilendiler fakat Fakir'den gelen cevapla beni arayıp garantiden onarımın reddedildiğini söylediler. Parça hala onlarda. Ayrıca "kılavuz talimatlarına aykırı kullanım" tabiri ne kadar da müşteri aşağılayan ve suçlayan bir tabirdir (!) Ben öğretmenim ve yüksek lisans yapmaktayım. 

 • Fakir Temsilcisi03 Mart 2015

  Sn.Koçak, Söz konusu arızalı parça kullanım kılavuz talimatlarına aykırı kullanımdan dolayı arızalandığı takdirde yetkili servislerimiz garanti kapsamı dışında hizmet verecektir. Bu bilgilerle doğru tespit yapılması için tekrar servisimize başvurduğunuz takdirde gerekli kontrollerin ve değerlendirmelerin yapılması sağlanacaktır. Başvuru yaptığınız servis adını da belirtmenizi önemle rica ederiz. Saygılarımızla, Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 1 Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Tic. A.Ş. 444 0 241 www.fakir.com.tr

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön