Fakir Satış Personelinin Yanlış Tanıtımından Dolayı Mağduriyet!

Seda İ. |

28. 2. 2013'te Sakarya Adapazarı Fakir yetkili satıcısı Ada Center'dan, shaggy halılarım olduğunu özellikle belirterek, halı dövücü özelliği ve halı yıkama özelliği olan bir süpürge almak istediğimi söyledim 750 lira peşin parayla Fakir Prestige Aquawelt aldım. Satış personeli, aletin kullanımın karmaşık olması gerekçesiyle, aletin yetkili servis tarafından kurulmasını istedi ve servis 8. 3. 2013'te gelerek kutuyu açtı ve kurulumu aslında çok kolay olan aletin sadece montajını yaparak garantisi başlattı. Ertesi gün süpürmek üzere makinayı çalıştırdığımda makinanın halı dövücü aparatının (turbo fırça) halılarımda çalışmadığını gördüm ve makinanın iadesini istedim. Ancak reddedildim. Çözüm istiyorum.

Etiketler :

Bayi Eksik Bilgilendirme Ürün İade / Değişim

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Seda İ.
  21 Mart
  14:31

  Sayın yetkili,
  Demişsiniz ki "Fakir marka beğenerek, istenerek ve bilinçli olarak satın alınan üründe" iade kabul etmiyor. Ancak sorunum satış YETKİsi verdiğiniz mağaza bu ürünü bana göstermeden ihtiyacımı karşılayacak garantisiyle sattı. Ürün ellerinde yoktu. Bu durumda ben beğenerek almadım. Sizin yetki verdiğiniz kişilerce kandırıldım. Kandırıldığıma göre bilinçli de almadım. Bu durumda işimi görmeyecek bir aleti neden iade edemiyorum. Bu durumda yetki verdiğiniz mağaza bu sorunu çözmeli. Kendi elemanlarının ürünle ilgili yanlış ve abartılı açıklamalarına inanıp da ürünü satın almış olmam benim sorunum olmamalı. Fakir gibi büyük bir markanın ürünlerini tanıtacak ve satacak kişileri iyi seçmesi ve onların gerçeği yansıtmalarını beklemesi gerekmez mi? Lütfen yaşadığım bu durumu siz çözemiyorsanız üst mercilere bildirin
  Seda İlhan

 • 21 Mart
  08:24

  Sn İlhan;

  Fakir marka beğenerek, istenerek ve bilinçli olarak satın alınan üründe ilk alış fatura tarihi ile 30 iş günü içerisinde ortaya çıkmış teknik bir arıza ya da özür söz konusu değil ise ve garanti şartlarınca belirlenen maddelerden biri oluşmamışsa kullanım memnuniyetsizliğine istinaden ürün iadesi ya da değişimi söz konusu olmadığından yapılmamaktadır. Bilginize sunar, iyi günler dileriz.


  Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş.
  Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 2
  444 0 241
  www.fakir.com.tr

 • 19 Mart
  11:22

  Sn İlhan;

  Markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz

  Ürün için kim tarafından hangi isimle hangi servisle görüşüldüğünün bilgisini net olarak tarafımıza bildirdiğinizde işlem bilginiz net olarak tarafınıza aktarılacak, memnuniyetiniz sağlanacaktır. Bilginize sunar, iyi günler dileriz.


  Müşteri Hizmetleri Temsilcisi – 2
  Fakir Elektrikli Ev Aletleri Dış Ticaret A.Ş.
  444 0 241
  www.fakir.com.tr