21 Ekim 2016 #6742180

Fabrika'dan Hatalı Ürün İçin Kullanıcı Hatası Kararı

Yaklaşık 2 ay önce Fabrika'dan 3 adet gömlek aldım. Aldığım gömleklerden bir tanesinde ilk giymemde dikiş atması oldu. Küçük bir şey olduğunu düşünerek önemsemedim. 2 giyişimin ardından omuz, sırt, göğüs ve kol bölgesinden dokuma dikişleri atmaya başladı. Mağazaya gömleği bırakarak değişim talep ettim. Yaklaşık 20 günlük inceleme ardından aramadıkları için ben döndüm ve gömleğin kullanıcı hatası sonucu dokuma ipliklerinin attığı bana iletildi. Bir gömleğin her tarafından dokuma ipliklerinin atması için sanırım ya yerlerde yuvarlanmam ya da hususi uğraşmam gerektiğini düşünüyorum. Bu mağazadan sanırım 50 farklı ürün almışımdır. Fabrika'nın ekim sonu itibari ile kapanacağını biliyoruz. Nasıl olsa mağaza kapanıyor ne kurtarırsak kardır mantığı Ay Mağazacılık'a markaları için de süper referans olmakta. Kapanma sebebi de böylece iyice belli oldu.

Can 357 Okunma

Cevaplar

  • Can23 Kasım 2016

    Gömleği tekrar incelemeye gönderdim ve gelen cevap yine aynı oldu. Benim açımdan en ufak bir sorun değil; ancak durum hemen hemen tüm arkadaşlarımız arasında dalga konusu oldu. Gömleği ikinci kere gönderdiğim de kalabalık bir arkadaş grubu ile birlikteydik ve gören tüm arkadaşlar takılma sonucu böyle bir şeyin nasıl olabileceği konusunda fikir yürüttüler. Sonunda hep beraber gömlek ile yerlerde yuvarlandığıma karar verdik. Bu arada gömleği verirken mağazada bulunan arkadaşın savunması şöyle oldu. "Beyefendi aynı gömlek bende de var takılma sonucu böyle oluyor" Kendisine nereye takılmış olabileceğini sorduğum da hassas bir kumaş olduğunu ceket içinde bile böyle olabileceğini iletti. Kendisine "Peki böyle bir kumaşın üretim hatası olup olmadığını, şayet bu kadar hassassa, "Bu gömleği giymeyin kumaş çok hassastır " gibi bir uyarı koymalarının doğru olabileceğini söylediğim de kendisi pek cevap veremedi. Sonuç itibari ile Gömlek çöpe, benim için Fabrika ise alışveriş yapılmayacak firmalar arasına girdi. Saygılarımla.

  • Fabrika Temsilcisi21 Ekim 2016

    Sayın Can ÖRTÜLÜ, Tarafımıza şikayetvar.com internet adresi üzerinden iletmiş olduğunuz bilgilendirmeler üzerinden gerekli araştırmaları gerçekleştirdikten sonra size dönüş sağlayacağımı bildirmek isterim. Göstermiş olduğunuz anlayışa teşekkür ederim. Saygılarımla, AY Marka Mağazacılık Zeynep / Müşteri Deneyimi Ekibi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön