01 Temmuz 2013

Exper Dizüstü Bilgisayarım Sürekli Kapanıyor!

16.06.2011 tarihinde bilgisayar aldım. Aldığımdan beri kronik iki sorun yaşıyorum. Bilgisayar donuyor ve kendi kendine kapanıyor hatta kapanmakla kalmıyor birkaç gün açılmadığı da oluyor. Tam üç defa garantiye yolladım ama her seferinde yaptık diye yolluyorlar ama bir türlü düzelmiyor.


Son yolladığımda faturanın fotokopisini yollamayı unutmuşum. Garantili olmadığını düşünüp aynı hatadan dolayı 3. kere geliyor, ana kart değişmeli diye maille fiyat teklifi yolladılar. Bende faturamı mail gönderince ne olduysa ana kartı değiştirmek yerine onarmışlar. Bilgisayarım geldi ve yine açılmıyor. Bildiğim kadarıyla teknik serviste kaldığı süre garantiye dahil ediliyor. Bilgisayarımı düzgün tamir etmelerini istiyorum.

Emre 336 Okunma

Cevaplar

 • Emre16 Temmuz 2013

  Ben değişim değil iade talebinde bulunduğumu bu firmanın yetkililerine defalarca iletmeye çalıştım ama her görevli ben değil bu talebi Caner Bey alabilir diye beni 2 hafta oyaladı ve yasal hakkımı kullanmamı engellemeye çalıştı. Ben avukatıma talimatı verdim gerekli yasal işlemleri yapması için. Ayrıca durumu BİMER'e ve Cumhurbaşkanlığı sitesinin şikayet hattına yazdım. Ayrıca Exper'in sahibi Sayın Nazım Özdemir'e ve Exper Genel Müdürü Sayın İbrahim İlerisoy'a da durumu anlatan birer mektup yazdım. Bir çözüm bulamazsam gazete ilanı vererek ve bir blog kurarak oradan veya twitter ve facebook üzerinden bana yapılan haksızlığı anlatacağım. Ben bu haksızlığa uğradım ama başkaları uğrasın istemiyorum.

 • Exper Temsilcisi15 Temmuz 2013

  Değerli kullanıcımız, Tarafınıza iletilen bildirim değişim kararının alınmasının ardından 11 Temmuz 2013 tarihinde 13:49 itibari ile değişim yapılacağı iletilmiş ve düzeltme yapılarak ürün durumu hakkında tekrar bildiri formu kullanıcımıza iletilmiştir. Değerli kullanıcımız, Exper ürünler ile ilgili bilgi almak istediğiniz tüm konular için http://exper.com.tr/iletisim linkinden ya da çağrı merkezi numaramızdan (0216 645 85 85) bize ulaşabilirsiniz.

 • Emre04 Temmuz 2013

  Öncelikle bir düzeltme yaparak başlamak istiyorum. "Kullanıcımız ile irtibat kurularak ürünün kontrol amaçlı teknik servis birimine gönderilmesi önerilmiştir. Kullanıcımız bu öneriyi olumlu karşılamıştır." bilgisi tam olarak doğru değildir. Durum şöyle olmuştur. 07.2013 tarihinde bilgisayarımı teknik servise yolladım.Aynı gün aradılar ve şikayetvar.com'a yazdığım şikayet üzerine aradılar.Bende durumu tekrar izah edip bilgisayarımı kargo aracılığıyla teknik servise yolladığımı anlattım.Bunu üzerine Çarşamba günü ellerinde olacağını ve ve değişim veya iade talebinde bulunabileceğimi iletti.Hatta görevli arkadaş kendi dahili numarasını vererek buradan ulaşabileceğimi söyledi.Sonra Çarşamba günü tekrar aradı ama daha önceden aradığını unutmuş sanırım tekrardan şikayetvar.com'da bir şikayetiniz var dedi.Ben Pazartesi günü aradığımızı hatırlatınca hatırladı ve bilgisayarınızın ulaşıp ulaşmadığını kontrol edelim dedi.Okontrol ettiğinde henüz ulaşmamış ama bugün bize ulaşır bizde saat beşten önce size ulaşırız dedi.Kargo firmasının internet sitesinden takip numarasıyla bilgisayarımın teknik servise ulaştığını gördüm.Fakat beni dün arayan kimse olmadı.Bugünde epey bekledim ama yine arayan olmadı.saat 4 gibi ben aradım ama beni arayan arkadaşa ulaşamadık.Not bıraktım ama dönen olmadı.Tekrar aradım başkasına bağlayalım dediler.Bağladıkları kişi ben şu an dışarıdayım Müşteri Hizmetlerini arayın, sizi arayan arkadaşta orada görüşebilirsiniz dedi.Aradım ama görüşemedim. Daha sonra başka bir görevli çıktı.Ona derdimi en baştan anlattım.Bilsayarınız ulaşmamış dedi.Bende kargo firmasını internet sitesin baktım bilgisayarımın size teslim edildiği yazıyor deyince o zaman kayıt altına alınmamıştır dedi. Açıkçası her seferinde birini aramak, bu sorunu defalarca anlatmaktan ben de sıkıldım aradığım kişilerde sıkıldı. Kaç aydır bilgisayarım sürekli teknik serviste. 10 gün bende duruyorsa 30 gün teknik serviste duruyor. Yeni doğan oğlumun resimleri, dosyalarım vb. birçok şey gitti. Açıkçası bozuk bir ürün satıldığını ve kazıklandığımı düşünüyorum. Bir bilgisayar zevkim vardı ama sürekli donması, kapanması günlerce açılmaması ve son aylarda sürekli teknik serviste olmasından bunaldım doğrusu.Açıkçası bu ürünün bana çektirdiklerinden bıktım artık. Tek isteğim bu bozuk ürünü iade edip paramı geri almak.

 • Exper Temsilcisi03 Temmuz 2013

  Kullanıcımız ile irtibat kurularak ürünün kontrol amaçlı teknik servis birimine gönderilmesi önerilmiştir. Kullanıcımız bu öneriyi olumlu karşılamıştır. Değerli kullanıcımız, Exper ürünler ile ilgili bilgi almak istediğiniz tüm konular için http://exper.com.tr/iletisim linkinden ya da çağrı merkezi numaramızdan (0216 645 85 85) bize ulaşabilirsiniz.

 • Emre01 Temmuz 2013

  Evet aramışlar, mesai saatinde olduğum için açamadım. Ulaşamayınca mail göndermişler ama sadece değerli müşterimiz ve saygılarımızla yazıyor maillerinde.

 • Exper Temsilcisi01 Temmuz 2013

  Kullanıcımızın şikâyeti hakkında arama yapılmıştır. Siteniz üzerinden verilen iletişim bilgileri ile kendisine ulaşılamamıştır. Değerli kullanıcımız, Exper ürünler ile ilgili bilgi almak istediğiniz tüm konular için http://exper.com.tr/iletisim linkinden ya da çağrı merkezi numaramızdan (0216 645 85 85) bize ulaşabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön