Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hemşireleri Teftiş Lazım

Hacer
11 Ocak 12:00
7.371

Evliya Çelebi Araştırma Hastanesi c Blok 8.katta 8 Ocak'ta annemin diz protez ameliyatı için yatış yaptık. 9 Ocak'ta ameliyat gerçekleşti. O gün gece nöbet tutan hemşirelerin saygı, vicdan, merhamet ve empati kurma konusunda yetersiz olduklarını gördüm. Anladığım kadarıyla bu mesleği yalnızca maaş için yapan iki genç bayan vardı. Ameliyat sonrası bir saat boyunca kimse gelmedi; annem aşırı üşüme ve titreme yaşıyordu, 'Biraz ısınsın, ' dediler. Bir saat sonra serum takıldı. Aşırı mide bulantısı ve kusamamaktan dolayı bayılacak gibi olduğunda odalarına gittiğimde, yemek yemeye başlamak üzere olduklarını gördüm. 

Özür dileyerek rahatsız etmek istemediğimi ama annemin durumunun kötü olduğunu belirttim ve bakmalarını rica ettim. Aldığım cevap 'Hiç kimse mide bulantısından bayılmaz, yemeğimizi yiyelim, geliriz' oldu. Tamam dedim, yirmi dakika geçti ve kimse gelmedi. Tekrar gittim; saygısız ve kaba bir tavırla, 'Yemek yedirmediniz, geliriz' dediler. Yerinden hızla kalkıp odamıza geldi ve bir iğne yaptı. 'İki lokma bir şey yedirmediniz' diyerek laf atıp gitti. Gece boyunca diğer hemşire de aynı tutumdaydı. Sanırım yakın arkadaşlardı. Ameliyat sırasında kullanılan anestezi etkisi geçince annem şiddetli ağrılar yaşamaya başladı. Bu durumda yine onlarla muhatap olmak zorunda kaldık ve muameleleri sürekli olarak saygısızcaydı. Hastanede bunları kontrol eden veya takip eden bir sistem yok. Başhemşire ve başhekimin neyle meşgul olduğunu bilmiyorum ama takip sisteminin olmadığı ve bu tarz kişilerin rahatça davranabildiği bir yer haline gelmiş. 

İnsanlık, vicdan, merhamet ve empati sahibi olmanın okulu olmasa da, bu kişiler davranış eğitimi almalılar çünkü okuldan mezun olmak bu sektörde çalışmaya yeterli değil.

profile
1 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

Kütahya Devlet Hastanesi Başvuru

Levent
18 Haziran 14:09
127

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Büyük Mağduriyet Büyük Fiyasko!

Nur
12 Haziran 12:52
87

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu İptali Kütahya

Nisanur
03 Mayıs 20:44
153

Evliya Çelebi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Acil Sorunu

İrem
08 Nisan 00:27
123
1

Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastanede Bekleme Süresi

Zehra
31 Mart 22:12
107
Benzer Şikayet Yaz