17 Temmuz
#12273802

Evkur Alışveriş Ar4006 Arzum Olimpia Süpürge

08.09.2018 tarihinde İstanbul ili Gaziosmanpaşa'da bulunan Evkur dan 999.00 TL'ye AR4006 seri numaralı Arzum olimpia elektrikli süpürge satın aldım. Ancak bu süpürgenin parçalarından olan Turbo Fırça'yi 2 kez eşim kullandı. Turbo fırçanın iki tarafında hareket etmesini sağlayan tekerlekleri yerinden çıktı. Garanti süresi devam ettiğinden Gaziosmanpaşa Eyüp Yolu no... :26'da bulunan Emin Teknik Yetkili Servise gittim. M* beye durumu anlattım. Arzum süpürgenin garantisinin devam ettiğini, turbo fırçanın yenisi ile değiştirilmesini istedim. Bana hitaben; sadece elektrik aksamından kaynaklanan arızaların garanti kapsamına girdiğini, turbo fırçanın yerinden çıkan tekerleklerin garanti kapsamına girmediğini, para verip, yeni turbo fırça almam gerektiğini beyan etti.


Bunun üzerine ben de 13.05.2019 günü 0505 346 * numaralı telefondan Evkur'a ait 0212 473 47 47 numaralı telefonu aradım. E* isimli bayan çıktı. Kendisine durumu anlattım. Bir netice alamadım. Daha sonra aynı gün Arzum'a ait 444 18 00 numaralı telefonu aradım. B* isimli bayan çıktı. Bana hitaben; Turbo fırçanın yerinden çıkan tekerleklerinin garanti kapsamına girmediğini, para verip, yeni turbo fırça almam gerektiğini beyan etti. Arzum süpürgeyi satın aldığım Evkur mağazasına gittim. Orada ismini hatırlamadığım erkek görevliye durumu anlattım. Kendilerinin mağaza olarak yapacakları bir şeyin olmadığını, Arzum Yetkili servisin Turbo fırça ile alakalı tutanak tutup fabrikaya geri gönderebileceklerini beyan etti.


Arzum isimli firmayı yerli bir marka olarak bilirim. Böyle mi olmalıydı? Ürünü satan kazandığı paraya bakar, ürünü üreten malının arkasında durmaz, tüketici satın aldığı malın hangi parçasının garanti kapsamındadır, hangi parçası garanti kapsamında değildir nereden bilecek. O zaman Arzum firması yetkili servise ne yetkisi vermiş? Ben Türk malıdır Arzum'un malını alayım, paramız yabancılara gitmesin diyerek yerli bir ürün aldım. Mağdur oldum. Karşımda muhatap bulamadım. Satan firma, yetkili servis, üretici firma arasında mekik dokudum durdum. Bu nasıl ticaret ahlakıdır. Mağduriyetim halen devam ediyor. Arzum isimli firmanın veya yetkili servisin mağduriyetimi sona erdirmesi için gereğini yapmasını istiyorum.

Hasan Hasan 2.496 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler