17 Kasım 2016
Yorum Yap
#6971610

Evidea Satış Esnasında Yanılttı!

Evidea.com'dan 3 kapaklı bir mutfak dolabı aldım. 10 Kasım'da verdiğim sipariş için 17 Kasım'da Aras Kargo aradı ve ürünü 1 saate getireceğini belirtti. Apartman numarasını soran kuryeye apartman numarasıyla beraber daire numarasını da söyleyince, rahat bir üslupla 'eve çıkartmayacağız o yüzden daire numarasına gerek yok' diye cevap verdi. Kuryenin dediğine göre, 25 kg üstü ürünler [kargo şirketiyle firma arasındaki anlaşma gereği] eve teslim edilmiyor, apartman kapısına bırakılıyormuş. Bu bilgi web sitesinde yazmıyor. Tüketiciyle paylaşılmıyor. Ben ticari muhatabım olan firmadan değil Aras Kargo kuryesinden öğreniyorum durumu. Firmayı aradığımda "hiçbir kargonun taşımayacağını bilmeniz gerekirdi" gibi anlaşılmaz bir yanıt alıyorum. Tüketici hakları mahkemesine başvuracağım. Ya web sitesinde bu bilgiyi açıkça belirtmeli, tüketiciyi kandırmamalı ya da bu ticari etik dışı davranışı cezalandırılmalı!

Emine Emine 283 Okunma

Cevaplar

  • Emine'nin Teşekkür Mesajı13 Aralık 2016

    Evidea.com'dan aldığım dolap biraz gecikmeli de (Kasim sonunda) evime kadar cikartildi. Bu sonuca varabilmekte benim çabalarım dışında Evidea.com'un müşteri ilişkileri Sorumlusu da (yanılmıyorsam Hüseyin Bey) etkili oldu. Şikayetvar.com'a ve Hüseyin Bey'e teşekkür ederim.

  • Emine18 Kasım 2016

    maalesef hiçbir gelısme yok. yalan beyan devam ediyor: EVIDEA.com'un müşteri iliskileri sorumlusu olduğunu belirten bir bey şikayetimi Sikayetvar.com'a ilettikten 4 saat sonra [13:45] beni aradı. Hatalarini farkettiklerini, kargo sirketiyle konustugunu, bir kerelige mahsus urunu evime cikartacaklarini belirtti. ayrıca, websitelerinde eksik bilgi olduğunu gorduklerini ve bu durumu da duzelteceklerini belirtti. Karsilikli olarak teşekkür edip kapattik. Ancak birkaç saat sonra [17:14] kargo sirketinden arandım. "Evdeyseniz, urunu apartman kapisina birakiyoruz" dediler. firmanın beni aradigini, urunumun yukari cikartilmasini talep ettiğimde firmadan kendilerine bu yonde hiçbir talep gelmedıgını belirttiler. Hemen EVIDEA.com'u aradım [17:15]. müşteri yetkilisi "Kargo firmasi tasimiyorsa biz mudahele edemeyiz. " dedi. müşteri Iliskilerinden arandigimi ve bana vaadedilenleri belirttigimde müşteri ılıskılerı sorumlusunun beni arayacagını belırttı. kimse aramıs değil. Bir tüketici olarak satış esnasinda yalan beyanda bulunan EVIDEA.com'un ticari iti niyetinden duydugum suphenin tespiti ve ispati için tuketıcı hakları mahkemesıne basvuruyorum.

  • Evidea Temsilcisi17 Kasım 2016

    Müşterimize 17.11.2016 tarihinde kayıtlı e-posta adresinden geri dönüş yapılarak gönderim süreçleri hakkında bilgi verilmiş ve siparişi takibimiz altına alınmıştır. Bize her konuda http://www.evidea.com/yardim adresinden ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizin tüm talepleri titizlikle incelenmekte ve gerekli işlemler en hızlı şekilde yapılmaktadır. Saygılarımızla, Evidea– Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları