01 Aralık 2014

Europcar Fatura Vermiyor

Pegasus üzerinden online araç kiralama ödemesi yaptım. Ödemenin, aracı kuruluş üzerinden alındığını ve kendilerinin fatura sunamayacağını ilettiler. Müşteri ilişkileriyle, aracı kuruluşla defalarca görüştüm. Çoğu ödemeli hatlardı. 15 gün geçti ve hala geri dönüş yapılmadı. Email üzerinden aracı kuruluşu ve Europcar firmalarıyla iletişime geçtim. Ne yazık ki herkes topu birbirine atıyor.


Maliye Bakanlığı'na ihbar oluşturdum. Sonrasında başka bir kiralamada, internet üzerinden sadece rezervasyon yaptım, ödeme yapmadım. Bu sefer ** firmasını tercih ettim. Kesinlikle bir daha ne Europcar firmasını tercih ederim, ne de online pegasus'u.

Beytan 1.449 Okunma

Cevaplar

  • Beytan02 Aralık 2014

    Benim internet üzerinden yaptığım ödeme, ön ödeme değildir, tüm tutar internet üzerinden yapılmıştır. Aracı firma, adı üstünde olduğu gibi aracı yani yapılan tahsilatı komisyon vb. ücretler kesildikten sonra size yansıtacak ve kullandığınız "yasal koşullar" gerekçesinin aksine; fiş/faturasız, yani vergisiz işlem yaptığınız anlamına gelecektir. Maliyeye ilgili ihbarda bulundum zaten, "yasal koşullar" ile ilgili tahmin ettiğim davranış yanlış ise, yanlışımı öğrenirim. Sizin bakış açınızdan bakmak gerekirse; siz bu saçma sebepler sayesinde, bir daha sizi hiç kullanmayacak bir müşteri kazandınız. Firmanızı tebrik ederim.

  • Europcar Temsilcisi01 Aralık 2014

    Sayın müşterimiz, Pegasus üzerinden yaptığınız rezervasyon sırasında ödediğiniz ön ödeme tutarıyla ilgili talep ettiğiniz faturanız, tahsilatın aracı firmaya yapılması, Europcar olarak bize yapılmaması nedeniyle doğrudan size verilememektedir. Bu tür kiralamalarda yalnızca alacağınız ilave hizmetlerin faturası, istediğiniz bilgiler doğrultusunda işlenip size teslim edilebilir. Aracı firma tarafından tahsil edilen bu ödemelerde doğrudan müşteriye fatura kesemememizin nedeni yukarıda da bahsettiğimiz gibi müşterilerimizin rezervasyon sırasında yaptığı ön ödemenin doğrudan Europcar Türkiye’ye yapılmamasıdır.Kiralamayla ilgili ücretin bize ödenmesi, aracı firma tarafından yapılacağı için doğrudan müşteriye fatura etmemiz yasal koşullar gereği mümkün değildir. Ancak, doğrudan Europcar web sitesi üzerinden yapılan kiralamalarda bu gibi durumlarla karşılaşılmayacağı açıktır. Saygılarımızla.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön