Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Europ Asistance ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Europ Asistance Anadolu Kaskolu Aracıma İkame Araç Temin Edilememesi

1.606
Halit
Halit 11 Kasım 2021 16:17

Anadolu Sigorta'dan kaskolu aracıma tampon hasarı olduğu halde cam hasarı var yazılmış bahanesi ile ikame vasıta teminini şu ana kadar 24 saat geciktiren ve 24 saat daha belki de daha fazla geciktirmeye çalışan Anadolu Sigorta ® anlaşmalı şirketi ve bu şirketle vasıta temini için anlaşan Anadolu Sigorta'yı ve iş verdiği Europ Asistance şirketini şikayet ediyorum. Son yazdığım ve ilk yazdığım e posta metinleri eklidir.

1... Sayın Yetkili kişi: Dün teslim ettiğim aracım için benden kaynaklanmayan bir ikame araç temini reddi yaşadım. Bugün de aşağıdaki e postayı aldım. 24 saat içinde bilgi verileceği belirtilmiş. Zaten şu anda ilk 24 saat geçmiş bulunuyor. Bir 24 saat sonra bilgi vermeniz ve ardından araç temin etmeniz için de geçen zaman hesaba katıldığı takdirde yaklaşık iki buçuk gün ve belki de daha fazla geçmiş olacaktır. Belki bu arada aracım tamir edilip teslim edilmiş olacaktır. Burada benim hiçbir kabahatim olmadığını düşünürseniz ortaya çıkacak mağduriyetimi kim tazmin edecektir? Lütfen acele olarak telefon ile tarafıma dönünüz.

2... Sayın yetkili 10 11 2021 tarihinde BMW ® 520 'i aracımı Avcılar Borusan Oto ®'ya tampon tamiri için bıraktım. 25177**. Araç kabul formunda da sol arka tamponun hasarlı olduğu açıkça yazılmıştır. Aynı tarihte adının z** olduğunu söyleyen ve Anadolu Sigorta adına aradığını belirten bir hanım tarafından saat 16.54' te arandım ve iki dakika kadar konuştuk. Bu hanım bana aracımın cam hasarı olduğu için ikame araç verilemeyeceğini belirtmiştir. Aracımda cam hasarı değil tampon hasarı vardır. Borusan ® ve Anadolu Sigorta tarafımdan en güvenilir şirketler olarak görülmesine rağmen böyle bir muamele ile karşılaştığım için üzüntü duydum. Saat tam 16 54' te aranmam da Borusan Oto'ya geri dönüp eğer bir hata varsa bunu düzeltmeleri için uyarmama mani oldu, çünkü 17 00' da mesaileri bitiyordu.

Tam mesai bitiminde aranmam ve araç vermeme bahanesi olarak hiç de akla yakın olmayan bir sebep gösterilmesi ben de ister istemez bu hareketin kasti olarak yapıldığı kanısı oluşturdu. Beni arayan şahıs (z** Hanım) kendisine otodaki hasarı cam kırığı olarak yansıtan belgeyi e-posta ile yollamayı reddetti. Bu da olayın kasti olarak yapıldığına dair şüphemi pekiştirdi. Sizden bu e-postayı aldığıma göre sanırım 'cam kırığı' yazan belgeyi de almamın önünde bir mani olamayacağını düşünmekte haksız olmadığımı siz de kabul edersiniz.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .