Europ Asistance ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Çekici Hizmeti Bedelinin Europ Asistance Tarafından Ödenmemesi

2.333
Barış
Barış 28 Eylül 2021 13:15

31.07.2021 tarihinde Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde bir kazaya karıştım ve kaza sonucu kusur %100 karşı tarafa verildi. Denizli merkez de bulunan Honda ® yetkili servis olan Turkuaz otomotive aracım bırakılmamıştır. Türkiye Sigorta ® ile iletişime geçtiğimde tarafıma verilen bilgi kazaya karışmam sonucu bulunduğunuz ilde ki yetkili servise getirme hakkınız olduğu söylendi. Aracın arızası durumun da yani bulunduğun yerde araç arıza yapmış ise o ilde ki yetkili servise götürülmesi hakkı varken ikamet dışında ki il de kazaya karışmış araç için ikamet ettiğin şehre aracını götürülme hakkı verilmiştir.

Kazaya karıştığım Denizli'de servise aracı götürseydim araç tamir onarılma süreci 1 ay sürecekti. Ve ailem ile Denizli de en az 1 ay kalmam gerekecekti. Ve dolayısı ile Denizli de konaklama ve diğer masraflarımın daha fazla olacağından dolayı sigorta şirketi aracı ikamet ettiğim Samsun'a yetkili servise götürmemi istedi. Benim çekiciye ödediğim rakam 4800 TL iken ailem ile Denizli de en az 1 ay gibi bir süre kalmam 4800 TL'den daha fazla masrafı olacağı için ve ikamet etmediğim ilde daha fazla mağdur olmamak için bulunduğum şehre çekici hizmeti ile yönlendirildim.

Ben durumu Türkiye Sigorta ile anlaşması olan Europ Asistance da görevli olan ç*** isimli kişiye durumu mail aracılığı ile bildirdim ancak ç*** bey tarafından olumsuz sonuç aldım. Burada tamamen mağdur ve haklı olan benim. Anlaşmalı olduğum kasko şirketi yaşamış olduğum maddi ve manevi bir durumla karşı karşıya beni bırakmıştır.

Ayrıca; 31.07.2021 tarihinde 55 zb ***plakalı aracımın kazaya karışması sonucu kasko şirketinden çekici talep ettim. Çekici hizmetini aldıktan sonra Türkiye Sigorta tarafından şahsıma hiçbir bilgi verilmediği için ben de hizmet sonrası faturayı kendi adıma kestirdim. ( Fatura ekte sunulmuştur ). Türkiye Sigorta'dan çekici hizmeti talep ederken tarafıma telefonda faturayı Europ Asistance adına kestireceksiniz diye hiçbir bilgi verilmedi. Bu durum telefon kayıtlarında da mevcuttur.

Bu arada geri ödeme beyan formu tarafınızdan bana gönderilmiştir ve düzenlenmiştir. ( Beyan formu ekte sunulmuştur ). Müşteriniz olarak mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .