Etstur Rezervasyon Fiyaskosu

Akif Akif25 Temmuz 13:24

02.02.2020 ' de %45 indirimle Haziran ayına erken rezervasyon yaptırdım. Korona virüs sebebiyle Mayıs ayında otel açılışının ertelenmesi sebebiyle bilgilendirildim ve Haziran ayı tatilim Eylül ayına çekildi. Sonrasında 11.07.2020 tarihinde mesaj atılarak rezervasyon değişikliği yapmam gerektiği bilgisi verildi. Ben çok dikkate almadım, önemli bir şey olsaydı ararlardı diye düşündüm. 

24.07.2020 tarihinde firmayı arayarak bilgi almak istedim. Gideceğim otelin pandemi sebebiyle bu sene açılış yapamayacağını ve buna istinaden fiyat farksız 2 farklı otel önerisi yaptılar. Ben tüm otelleri inceledim. Yine de firmayı da zor durumda bırakmamak adına belirtmiş olduğu otellerden birini seçerek 25.07.2020 tarihinde aradım fakat bu seçtiğim otelin tutarı için fiyat farkı ödemem gerektiğini belirttiler. Hem Şubat ayında %45 indirim alarak ödeme yapmışım, hem de güncelde otelin fiyatı neyse bana aynı fiyattan rakam çıkartıyorlar. 

Otelin güncel indirimi %25 olarak gözüküyor. Benim aldığım indirimi hesaplarsak firmadan alacağım oluyor ama onlar benden fiyat farkı istiyorlar. Ben zaten yeterince mağdur olmuşum. 2 kez değişiklik yapmışım uçak biletlerimi 2 kez iptal etmişim. Siz hala maddi olarak insanların cebindeki bütçesini geçerek onların parasını vermiyorsunuz. He bir de ben her tatile ETS Tur aracılığıyla gidiyorum. Ekstra bir hizmet verdikleri için de değil. Hatta diğer firmalardan da daha çok karla ve yüksek fiyatla satış yapıyorsunuz. Onu da geçiyorum şöyle bir sıkıntı da oldu, ben oteli seçerken uçak + transfer olarak işaretledim. Fakat bir sonraki aramam da bana transfer olmayacağını belirttiler ve transferin 1000 TL olduğunu belirttiler. 

Aslında yeteri kadar mağdur olmuş bir durumdayım. Ama sanırım artık ETS Tur bunu prensip haline getirdi. İptal işlemlerimi sağladım. Sanıyorum farklı firmalarda daha uygun fiyatlarla mağduriyet yaşamadan mutlu ve huzurlu olmak gerekiyor. 

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler