Etstur Para İadesini Bankaya Yaptı

Caner Caner06 Mayıs 18:21

Ağustos 2020 yılına almış olduğum Antalya'da bir oteli ailemin sağlıklarını düşünerek Koronavirüs nedeni ile iptal ettim. Tatil ücretini ise 6 taksitle gerçekleştirdim ve tatil sigortası yaptırdım, sözleşmede 30 gün öncesinden iptal lemlerinde paranızın tamamı, sigorta bedeli hariç iade edilmektedir yazıyor acentedeki çalışana da sordum evet tamamını iade ediyoruz demişti, ama gerçek şimdi ortaya çıktı iade işlemi bana değil bankaya yapılıyor hem de tamamı.

Banka bana 6 taksitte iade ediyor. Bu sözleşmede neden belirtilmiyor? Ödeme işlemini yapan ETS Tur... Sorunun sorumlusu olarak bankayı Akbank ı gösteriyor. Bankaların bu şekilde iade işlemini sizin müşterinize belirtmekle yükümlüsünüz, nasıl taksitli seçeneklerde fiyat fark ediyor belirtiyorsunuz bu neden belirtilmiyor. Biz bankaya iade ettik dediler iş bitti.

Paranızın tamamının bize iade olması için sigorta yaptırıyoruz biz. Siz bizi o şekilde bilgilendirdiniz ama işlem o şekilde gerçekleşmedi. Şimdi biz ETS Tur ile alışveriş yaptığımız için, ETS Tur kartımızdan paranın tamamını aldı, bu zamana kadar ondaydı, iptal oldu paranın tamamını Akbank a verdi, oda 6 ay taksit taksit iadeni ödeyeceğim ben size dedi. Ben bankaya al parayı işlet bana taksit taksit yatırırsın nedir yani demiş oldum. ETS Tur buna sebep oldu. En düz basit açılımı budur. Bunu eksik bilgilendirmeler ve yönlendirmelerle süslemeye gerek yoktur. ETS Tur ilk defa müşteriniz olan birini bu şekilde mağdur ettiniz, ne kaybettiniz? Sizin için sorun olmaz belki de, zamanla kaybede kaybede anlarsınız umarım yanlışlarınızı.

  • - Görüntüleme
  • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Caner 13 Mayıs 12:06

Ödediği bedelin tamamı kendisine ödenir. Sözleşmede yazılan da bu, acente çalışanında ifadesi buydu. Şimdi ödemenin tamamı Bankaya yapıldı, Bankada 6 ay da bana satın almadığım para bedelini iade ediyor. Banka ETS Tur un taksitlendirmesi biz ona karışamayız diyor, ETS Tur da kimi banka tamamını iade eder, kimisi de nasıl ödeme alındıysa o şekilde taksit se taksit iade yapar diyor. Bende diyorum ki bunu en başta 10 sayfa sözleşme imzalatırken sorduğumda neden bu şekilde anlatmadınız, şimdi bunu bu şekilde söylüyorsunuz. Paranın tamamı iade olacak denildi sadece. Taksit taksit iade edilecek deseydiniz ödeme şeklimizi ona göre değiştirebilirdik. Sizin eksik bilgilendirme ve eksik sözleşme beyanınız dan dolayı bizi mağdur ediyorsunuz, çözüm için değil sebeplerinizi sunmak için iletişime geçiyorsunuz. Tekrar belirtiyorum Ben satın almadığım bir şeyin para iadesini satın aldığım ETS Tur tamamını bankaya iade ettiyse, neden 6 ayda bu iademi alıyorum. Bunun mantıklı bir cevabı olamaz.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Eyt 30 Mayıs 15:53  

    Sen dua et ETS ye paranı aldın biz para için uğraşıyoruz Jolly turla Bundan sonra ETS den başka tanımam

  • profile-icon Mehmet 11 Mayıs 04:09  

    Doğru olanda bu zaten taksitle ödediyseniz taksitle iade olur her bankada böyledir bu

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler