sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Etstur Hukuki İmkansızlık Nedeni İle İptal Edilmeyen Oda

Kıvılcım Kıvılcım17 Nisan 16:39

ETS Tur'dan abim ve annemler için 08.05.2020 ile 21.205.2020 tarihleri arasında farklı otellerden iki oda rezervasyonu yaptım. 3 otel için iptal edilemez odaları satın aldım. Ancak Covid 19 meydana geldi ve tüm uçuşlar dahil hayat durma noktasına geldi. ETS'yi arayarak tek tek tüm rezervasyonların iptali için talepte bulundum. 3 otel için rezervasyonları iptal edemediğini iletti ETS. İşin ilginç yanı oda sahiplerinden biri 65 yaş üstü ve t. C. Yasalarına göre evden çıkması yasak, diğeri resmi olarak ABD'de ikamet eden ve uçuş yasağı olduğu için Türkiye'ye giriş yapamayan biri. 

ETS'ye bu durumu fiili olarak imansızlığı anlatarak iptali olmayan odaları da iptal etmesi için talepte bulunduğumda bana cevaben otellerin iptal taleplerini onaylamadıklarını iletti. Bunun üzerine otelleri aradım biri; bizim açımızdan sıkıntı yok ETS iptal talebini bize ilettiğinde iptalini yaparım dedi, diğer otel biz otele müşteri kabul etmiyoruz, zaten çalışanlarımızda dönüşümlü olarak geliyorlar, ETS iptal yapabilir dediler. Sorum şu; yasal olarak sokağa çıkamayan ve yasal olarak ülkeye giremeyen kişilerin otellerini ETS nasıl iptal edemez ve sebep olarak otelleri gösterir. 

Üstelik, oteller ile harici görüşme yapıp konun tamamen ETS'den kaynaklı olarak iptal edilmediğini ortaya çıkarmama rağmen. Sadece iptal edilmeyen oda seçmiş olmak bu olağanüstü durumda paramın gasbını haklı çıkarmamaktadır. Son olarak, müşteriye madem iptal etmiyorlar neden bir senelik açık bir kullanım için kredi tanımlamıyorlar? Bana dedikleri siz bana tarih verin başka tarihe erteleyelim, pardon ama Covid ne zaman bitecek bilen var mı? Siz o zaman biliyorsanız siz bana yeni tarih iletin dediğimde tabii ki ses yok?

Cevaplar

profile-icon Kıvılcım 26 Nisan 13:43

Şikayet.com ile bildirdikten sonra konu ile ilgilendiler ve iptal edilmeyen odaların da iptal ediliğini bildirdiler, henüz bankadan kontrol edemedim ama sözleri doğrudur kanaatindeyim. Mart ayından beri süre gelen bu süreçte inanın sorun ile ilgilenme ve çözüm sunma şekilleri ETS'nin bu konularda çok daha pratik yapması gerektiğini gösteriyor. Bu süreç çok yorucu idi, bu şekilde ele alınmamalıydı, ancak günün sonunda işlemleri yaptıklarını ilettikleri için mutluyum.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler