Toplam çözüm sayısı
..
Etstur ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

İbrahim'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
2 Destekçi

Yeni karşılaştırma

ile

Etstur Haksız Rezervasyon İptali Ve Yaşanan Sorun!

10200görüntüleme
İbrahim
İbrahim 18 Mayıs 2020 15:35

13.06.2020-20.06.2020 tarihleri arasında 7 gece Liberty Lara isimli otele 2019 yılından rezervasyon yaptırdım. Şimdi asıl olaylara gelelim!  

2 gün önce tesadüfen otelin kapalı olacağını internette öğrendim ( ETS bilgi vermedi) ve ardından ETS 'yi aradım. Görüştüğüm kişi fark vererek tarih değiştirebileceğimi veya iptal edebileceğimi söyledi. (iptal sigortam varken bunu bir lütuf gibi bana sunamazsınız!

 ben zaten bunun parasını ödedim! ) sonrasında ise tarih değiştirmek istemediğimi ve aylar öncesinden programımı buna göre yaptığımı belirttim ama bana bir şey yapamayacaklarını söylediler. 

Ben de buraya girip şikayet oluşturdum. Arkasından hemen aradılar ve yardımcı olacağız siz şikayeti kaldırın dediler. kaldırmayacağımı söyledim, sonrasında ETS de çalışan ve kıramayacağım bir kardeşime beni arattırarak lütfen şikayeti kaldırmasını söyler misin diyerek ricacı oldular!  

Kaldırdım.  şimdi gelelim en trajikomik duruma, aynı tarihler için bana 2 tane otel önerdiler ki bu oteller benim seçtiğim otelin yarısı etmez ve fiyat olarak da benim aldığım döneme oranla daha ucuzlar. Yani mağduriyet giderme yerine hala daha fazla para kazanma peşindeler. 

Ben de Rixos Belek oteli istediğimi söylediğimde oraya voyage misafirlerinin geçişini yapıyoruz dediler. Bu nasıl bir ayrım, kendi şirketinize ait olan oteli kayırıp bana nasıl daha kötü otel önerirsiniz dedim. 

Ben böyle dediğim de ise Rixos zaten kapalı,5 hazirana kadar bekleyin o zaman konuşalım dendi. Kapalı olan otele nasıl voyage misafirlerini aldınız o zaman?  

Bunun üzerine Rixos' u arayacağımı ve yalan söylüyorsanız iyi niyetimi kaybedeceğimi söylediğimde ise alaycı bir modda gülme sesi geldi! Rixos'u aradım ve tüm tesislerimiz açık, size yanlış bilgi vermişler dediler. 

Bu görüşmeden sonra tekrar arayıp siz yalan söyleyerek mi para kazanıyorsunuz, Rixos sürekli açık olduğunu söyledi dediğimde de, beni başka bir numaraya yönlendirdi ve ben yardımcı olamayacağım diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıstı. Numarayı aradım ve durumu anlattım. Şikayet kaydı oluşturduk, geri döneceğiz dendi. 

Benim anladığım sadece bezdirme politikası uygulayarak kendi otellerine ait müşterilere kıyak geçip bizim gibi mağdurların paralarını 6-7 ay kullanıp sonra aynı şekilde geri iade ettirip susturmaya çalışmak. 

Gerçekten yazıklar olsun, siz bırakın büyük şirket olmayı esnaf bile olamazsınız! Bu yaşananları tüm kayıtlar ile birlikte Tüketici Mahkemelerine ve tüm makamlara bildireceğim. Mağdurum ve yıprandım artık.

İbrahim
İbrahim18 Mayıs 2020 16:07

Bu durum tamamen benim insiyatifim dışında gelişen ve liberty grubunun keyfi hareketinden kaynaklı bir durumdur. Hizmet akdi ile iş yapan ve aracı kurum olan ETS firması müşterisini korumak ve mağduriyet gidermek yerine daha çok zulüm olmaktadır. O zaman kimse sizden almasın herkes otelleri arayarak rez yapsın. Sizin bu hizmeti vermenizin hiçbir anlamı yok. Müşteriler bırakın size güvenmeyi artık sizden çekinir oldular.

İbrahim
İbrahim28 Mayıs 2020 14:46

7 ay öncesinde yapmış olduğum rezervasyon zorla iptal ettiriliyor. Ortada herhangi bir mücbir sebep yok, otel keyfi olarak açmamasına karşın 7 gecelik rezervasyonum iptale zorlanıyor. Karşılığında dalga geçer gibi daha düşük kalitede bir otel sonukuyor ve kabul etmezsem zorla iptal edileceği belirtiliyor. Müşteri ilişkileri mğdürü Sena hanım telefonlarıma çıkmıyor. Sadece bir mail atıldı ve maili tesadüfen görmesem bu durumdan bile haberim olmayacaktı. Hem paramı 7 ay boyunca kullandılar hem beni mağdur ediyorlar hem de telefonlarıma çıkmıyorlar. Ya bana istediğim standartlara yani aldığım oteleuygun bir yer verin ya da paramı suankı rez bedeli üzerinden veya paramın 7 aylık faizi ile iade edin. Sizden bu saatten sonra ne ben ne yakınlarım tek bir hizmet dahi almayacağız.

 • profile
 • profile
2 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

ETS Tur aracılığı ile yaptığım tatilde, değişiklik veya iptal durumu için sigorta yapmama rağmen ücret iadesi alamadım. Stres atmak için gittiğim tatil ekstra stres kaynağı oldu. Geri iade konusunda bir aya yaklaşan bir süre geçmesine rağmen sorun çözülmedi.

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Covid şüphesiyle hastaneye kaldırıldığım için, ertesi gün rezervasyonum olan Petunya Beach Resort otele gidemedim ve ETS kesinlikle yardımcı olmuyor. Hastane raporum ve İptal sigortam olduğu halde otelin acente yetkilisi Doğan Bey lakayıt ve saygısız tavrıyla hiçbir çözüm üretmedi. ETS yardım etmedi...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Etstur iptal sigortası ile 1 ay sonraya aldığım rezervasyonun iptalini gerçekleştirdim, 7iş günü içinde iade dediler, '4. İş günü içindeyiz, 15 Temmuz oldu, araya bayram tatili girecek, kredi kart limitim boşuna kilitlenmesin' diyerek son durum bilgisi almak için aradım. Önce, çağrı merkezi yetkilis...

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Gümüldür Resort otel ve Etstur'un tatil sorunu⚠️❌‼️⛔ Cumartesi günü İstanbul'dan geldik otele otel de denmez motel veya apart belki ama apart otellere haksızlık yapmak istemem doğrusu. Gelmeden önce çocuklar yorumlara bakmış ve bana son yapılan yorumların çok kötü olduğunu bizzat okudukları halde de...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Eşimle 10-15 Ağustos tarihleri için Ramada Resort by Wyndham Akbük otelinden ETS Tur mobil üzerinden rezervasyon yaptırmak istedik. Kart bilgilerimizi girip onayladıktan sonra uygulama hata verdi ve rezervasyonumuz onaylanmadı. Fakat toplam bedel olan 7059,84 TL (12 Taksit ile) bonus kartımdan çekil...

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 hafta önce

Otelinizde 02.07.2021 ile 09.07.2021 tarihleri arası ETS Tur üzerinden sigorta dahil ederek 1401 numaralı odada ailem ile birlikte giriş yaptım. Oteliniz genel olarak hoşumuza gitti ancak otelinizden 06.07.2021 tarihinde ailevi nedenlerden dolayı acil olarak çıkış yapmak zorun kaldık. Kimse durup du...

profile
 • 0görüntüleme
 • 4 hafta önce

İstanbul Migros acentenizden 7 Temmuz giriş 13 Temmuz çıkış tarihli 2 yetişkin bir çocuk Ali Bey Resort mayıs ayı içinde rezervasyon yaptırmıştım. Ödediğim rakam bonus kart indirimi ve iptal sigortasıyla 18699 TL idi. Bugün ETS'den kontrol ettiğimde otelin ekstradan %2,5 indirim yaptığını gördüm ve ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 30 Haziran 00:14

Etstur üzerinden Temmuz 5-9 arası tatil rezervasyonu yaptırdık 13 bin liradan dün fiyatına tekrar bakınca 9300 e düştüğünü gördük ve iadeye gittik sonrasında bize aradaki farkı ödeyeceklerini işleme aldıklarını söylediler ancak onay vermediler gün içinde mutlaka dönüş yapacağız dediler aramayınca be...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 27 Haziran 21:10

ETS Tur'dan yaptığım erken rezervasyon sonrasında otelin fiyatının 500 TL düştüğünü tesadüf olarak öğrendim. İptal sigortasını kullanarak başka tesise rezervasyon yaptırdım, iptal ettiğim rezervasyondan kalan ücret farkını 10 gün içinde yatıracaklarını belirttiler ancak halen yatırmadılar. Çağrı mer...

profile
 • 0görüntüleme
 • 19 Haziran 15:39

Etstur tarafında, haksız yere bana 15.63 TL sigorta bedeli düzenlenmiştir. Söz konusu bedel itiraz edilmeze tahsil gerçekleştirilecektir diye bildirim yapılmıştır. ETS firmasına yakıştıramadım doğrusu. Benim bu sene ETS rezervasyonun olmamasına rağmen böyle bir şey yapmalara hata değil.