Etstur Greenport Hotel Bodrum Sorunu ve İade Problemi

İsmail İsmail2 hafta önce

Etstur.com sitesi üzerinden aldığım, ekte sözleşmesi bulunan, Bodrum Greenport Hotel, (güvercinlik koyu Bodrum 48450 Muğla) tesisinde 10.09.2020-12.09.2020 tarihleri arasındaki ets4898564 numaralı otel rezervasyonum bulunmakta idi.

Bu tarihlerden önce de yine Etstur aracılığı ile önce 7 gün "The Raga Hotel Side" sonra yine 7 gün "asteria kremlin Palace Hotel" de konakladık ve iki otelde de hiçbir problem yaşamadan keyifle konakladık.

Bodrum Greenport Hotel'i dönüş yolunda konaklama yapmak için ve Etstur sitesinde "güvenli turizm sertifikalı otel" ibaresi bulunduğu için tercih ettim. Ancak otel, fotoğraflarda görüldüğü gibi temiz olmadığı gibi, sağlık ve hijyen kurallarına da riayet edilmiyordu. 10.09.2020 tarihinde otele giriş yapıp odaya çıktığımızda önce odanın pis ve eski halini görünce bir şok yaşadık. Odanın ışıkları yanmıyordu ve yardım istedik. 

Odaya gelen kişi maskesizdi! Üstelik ayakkabısı ile yatağa basarak aydınlatmaya ulaşmaya çalışınca ikinci bir şok yaşadık ve akabinde derhal odayı ve oteli boşaltıp terk edeceğimizi söyledik. Etstur çağrı merkezini aradık ve durumu bildirip iademizi istedik. Otel genel müdürü ise 1 gecenin iade edilmeyeceğiniz kalan 1 gecenin iade edilebileceğini söyledi. Biz başımıza gelen olayı anlattığımızda ise sanki suçlu bizmişiz gibi, "neden maskesiz kişiyi odanız aldınız" gibi idrak etmesi zor bir cümle sarf etti. Bizim ona "neden otele maskesiz eleman alıyorsun" diyeceğimiz yerde kendisi bize "neden odanıza maskesiz çalışanız kabul ettiniz" dedi!

Firma sözleşme şartlarını yerine getirmediğinden, sağlık ve hijyen kurallarına uymadığından ötürü mağdur durumda kaldık.4077 sayılı kanun ile diğer ilgili tüm mevzuat gereği firmaya ödemiş olduğum 1014,90 TL'nin tarafıma iade edilmesini istiyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler