ETS Tur Tarih Değişikliği (Korona Virüs Sebep) Sorunu

Nur Nur23 Mart 16:04

4 Nisan 2020 tarihinde düğünümüz vardı. Bundan dolayı 6 ay öncesinde ETS Tur aracılığıyla Granada Luxury Belek oteline 5 Nisan-11 Nisan arasına rezervasyon yaptırdık ve taksitlerini ödedik. 

Şu an Korona virüsü sebebiyle düğünümüz iptal edilerek, 4 temmuz 2020 tarihine ertelendi. Haliyle bundan önce balayına gidemiyorum. ETS Tur'u aradığımda bana ödediğim tutar kadar, bir tutar daha ödemem söylendi. Ülkenin genelinde kaynaklanan bir problem bu. 

Benim şahsi verdiğim bir karar değilken böyle bir olayda anlayış bekliyoruz. Ücret farkı almadan, rezervasyonumuzun 5 Temmuz- 11 Temmuz aralığına ertelenmesini talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Tamer 24 Mart 12:43  

  Yani diyorsunuz ki firmanın elinde olmayan sebepler dolayısıyla firma zarar etsin, bu tip durumlarda mağduriyet çift taraflıdır. Düğün salonu da Nisan fiyatı yaptı mı peki?

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Nur 24 Mart 13:54  

  Evet düğün salonu aynı fiyat üzerinden temmuza erteleme yaptı. Takdir edersiniz ki keyfi bir durum söz konusu değil. Bizde temmuza ertelenmesinden çok memnun değiliz.

 • profile-icon Alp 24 Mart 12:24  

  Temmuz Ayında rezervasyon yapıp (örnek 10.000 ₺ ödeyip) bu durumun tam tersi olsaydı (Ekim ayına ertelenseydi düğününüz ve o dönemde 4.000 ₺ olsaydı) ne yapacaktınız? Param kalsın mı diyecektiniz otele :) Sözleşmeler boşuna yapılmıyor unutmayalım.

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Gökhan 26 Mart 17:57  

  Bende aynı şekilde mağdur oldum. Çünkü düğünleri ertelenmemiş olsaydı dahi Granada beleğe gidemeyecekti çünkü otel açılış tarihi 1 maysa ertelendi. Bence asıl mağduriyet bu

  • 1Destekçi
   Nur
  profile-icon Papatya 24 Mart 14:36  

  Şikayet sahibi bu soruya cevap yazamamış galiba.

 • profile-icon Elena 24 Mart 10:07  

  Menfaatçilik yapmanıza gerek yok. Sözleşmenizde rezervasyon iptal koşulları neyi gerektiriyorsa hakkınızı o şekilde aramanız gerek. Ülkemizin bulunduğu mevcut durumunu öne sürerek Nisan ayındaki fiyattan Temmuz ayında konaklama yapamazsın arkadaşım.

  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Gökhan 26 Mart 17:58  

  Peki sözleşmedeki iptal kısmındaki 5. Maddeyi okudunuzmu da böyle konuşuyorsunuz

  profile-icon Nur 24 Mart 11:15  

  Bunun adı menfaatçilik değil. Sizin arkadaşınız da değilim bunu da belirtmek isterim. Hakkımı neye, kime göre arayacağımı da bilecek yaştayım. Muhatabım siz değilsiniz, lütfen yorumlarınızı kendinize saklayabilir misiniz? Teşekkürler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler