Ets Tur Covid-19 Sebebiyle İptal İsteğine Ceza Kesilmesi

Gökçer Gökçer04 Nisan 13:19

Kurban bayramı sebebi ile 8 Mart tarihinde 3 gecelik paket tatil satın aldım. 10 Mart'ta ilk Koronavirüs vakası görüldükten sonra, virüsün yayılma ihtimalini düşünerek, ailecek tatilden vazgeçme kararı aldık ve koşulsuz iade hakkımı kullanmak istedim. Ödemeyi, ETS Tur'a kredi kartım ile bir defada yaptığım için, kredi kartı ekstrem de, tatil tutarının yanında kurum olarak "ETS Tur" yazıyor. ETS'yi aradıktan sonra, Covid-19 nedeniyle, koşulsuz iade hakkımdan faydalanıp tatilimi iptal etmek istediğimi ve ödediğim tüm ücretin tarafıma iadesini istedim. Bana geri dönüş yaptılar ve tatil paketi içinde olan, uçak ücretinden THY'nin tam 613 TL kesinti yaptığını ve bu bedeli benim ödemem gerektiğini söylediler. Bu büyük bir şaşkınlık oldu çünkü ben tatil paketi tutarını, tek seferde ETS'ye ödemiştim. Uçak firması olan THY ile herhangi bir görüşmem olmamıştı. Bugüne kadar b***** hanım, t***** hanım, s***** hanım ve t**** hanım ile defalarca yaptığım görüşmeler sonucunda bile hâlâ iade işlemim kesintisiz tarafıma yapılmamıştır. Rezervasyon sırasında "ETS Tur, uçak hizmeti ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez" diye bir uyarı bulunmamaktadır. Bunu belirtmek istedim çünkü, ETS Tur yetkilileri hep aynı yanıtı verip, "uçak firması ne derse onu yapmak zorundayız" diyerek para ödetmeye çalışıyor. Sonuç olarak koskoca ETS üç kuruşun peşine düşüp, aralarında yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda, uçak firması olan THY'ye kendi ödemesi gereken ceza tutarını müşterinin sırtına yüklemeye çalışmaktadır. Görüştüğüm kişilere defalarca, iptal talebimin keyfi olmadığını, Koronavirüs salgını sebebiyle hayatımdan endişe ettiğim için bu yönde bir talebim olduğunu belirtmeme rağmen, ceza kesmeye çalışıyorlar ve tam iademi yapmıyorlar. Bana satış sonrası sözleşmelerden bahsediyorlar ki; hangi satış sözleşmesinde virüs, salgın, Koronavirüs, Covid-19 ile ilgili bir ibare var? Geleceğimizin belirsiz olduğu bu dönemde, ETS Tur yetkilillerinin bu can sıkıcı tutumu psikolojik olarak bize zarar veriyor. Tatil satın alıp, ödeme yaptıktan sonraki ekranda "rezervasyonunuz başarıyla gerçekleşti. etstur'u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz." yazıyor. Burada da görüldüğü üzere benim muhatap olduğum tek kuruluş ETS'dir. Dolayısıyla ücretimi koşulsuz ve şartsız iade etmesi gereken kurum ETS'dir. Rezervasyon numaram; ets4620415. Günlerdir yaşattığınız mağduriyetin sona ermesini ve kesintisiz ücret iademi en kısa sürede yapmanızı istiyorum, aksi halde ilgili mercilere resmi şikayette bulunacağım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Sevdenur 12 Nisan 09:04  

  Merhaba. Rezervasyonunuz iptal edilebilir rezervasyon muydu yoksa normal rezervasyon muydu. Benim de aguatos ayı için erken rezervasyonum vardı korona sebebi ile iptal etmek istiyorum iptal etmiyorlar. Yardımcı olmak adına cevap verebilir misiniz?

  Cevapları Gizle (5) arrow
  profile-icon Gökçer 14 Nisan 22:22  

  Sayın Sevdenur; koşulsuz iade hakkı, erken rezervasyonlarda tatil tarihinizin başlama tarihine tam 1 ay kalaya kadar iptal hakkıdır.

  profile-icon Mahmut 14 Nisan 21:45  

  İptal sigortası poliçem var. Bu poliçenin teminat dışı haller kısmında virüs salgın falan yazıyor. Araştırıyorum ancak daha netice alamadım.

  profile-icon Sevdenur 12 Nisan 19:40  

  Merhaba. Koşulsuz iade hakki hangi koşullarda oluyor? İptal edilebilir sigortalı reservasyon mu oluyor?

  profile-icon Sevdenur 12 Nisan 18:32  

  Bu iptal sigortalı odalardan miydi sizinki?

  profile-icon Gökçer 12 Nisan 15:14  

  Merhaba, iptal alamadığınıza üzüldüm çünkü erken rezervasyon ve koşulsuz iade hakkım olmasına rağmen ETS beni mağdur ettiği gibi sizi de etmiş gibi görünüyor. Uçak firması kesinti yapıyor bahanesinin arkasına sığınıp, para kesmeye çalışıyorlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler