sta-1-hoverYetersiz Çözüm

ETS Tur Yanlış İptal Politikası

Güngör Güngör23 Temmuz 2019 16:21

Uzun zamandır yazmaya fırsat bulamadım. 15.06.2019 günü Bodrum'da kaldığımız güzel bir otelden sonra yeni farklı bir otel için ETS Tur aradım ve kaldığım otel ayarında birkaç otel tavsiyesi istedim. Ancak gittiğim yeni otel aynı otel ayarında değildi ve 1 gece kaldıktan sonra iptal etmek istedim. Otel iptal konusunda herhangi bir zorluk çıkarmadı ancak sadece kaldığım 1 gün dışında geri kalan günleri sorunsuz ve kesintisiz iade edeceklerini söylediler ve aynen öyle yaptılar. Ancak yıllardır tatil aldığım ETS Tur ilk defa bir sorunda gerçek yüzleri ortaya çıktı. Önce oteller arası değişim programı kapsamında değişim yapılacağını ancak fark ücretleri olduğunu söylediler ve çıkarılan fiyat astarı yüzünden pahalıya geliyordu. Ancak dediğim gibi otel yetkilisi çok ince bir davranışla herhangi bir değişime bağlı kalmaksızın ücret iadesi yapacağını söyledi ve aynen öyle yaptılar ancak ETS Tur kendi kapsamında oteli iptal edip başka bir otele geçinde bir kesinti yaptılar.

Ki öncesinde de ETS Tur eğer bizim başka bir otele geçecekseniz iptal ederiz dediler. Yani bulunduğum otel sıkıntı yaratmazken ETS Tur güya sıkıntı çözmek için orada bulunuyor ama daha çok zorluk çıkarıyor. Neyse dedim farkı kabul edip yeni otele geçerken ETS Tur acentasından aradılar ve otelin iptalindeki tüm paranın iadesinin üzerine yeni otel fiyatına ekleme yaptılar ki iptalden doğan bir farkın olmadığını gördüm ve fark alınmadığını görünce önce sevindim çünkü 1900 küsur TL otel tarafından yansıtıldığı acente yetkilisi söyledi ancak 10 dakika sonra geri arayıp 400 TL küsur değişim yaptığım için fark alınacağını söylediler. Yani otel iptal parasını ETS Tur'a geri iade ediyor ancak ETS Tur benden otel değişim olmadığı halde kesinti yapıyor ve saçma bahanelerle bunun normal bir uygulama olduğunu söylediler.

Yardımcı bir firma var diye ETS Tur ile tatil yapıyoruz ancak destek yerine köstek oluyor. ETS Tur'un iptal politikasını şiddetli kınıyorum. Otellerde bulunan yetkililer bize bu konularda yardımcı olmayacaklarsa anlamı yok. Ben otellere de konuştum. Çok işe yaradıkları yok sadece erken rezervasyonda iyi onun dışında gereksiz. Ayrıca daha önce bir ETS Tur yetkilisi bir arkadaşım acentaların belli başlı otel satma kontenjanları doğrultusunda size otel önerir dedi. Yani hem yanlış yönlendirildim hem de yanlış iptal politikasına maruz kaldım. Biraz uzun oldu ama yıllardır tercih ettiğim ETS Tur ile bir daha asla rezervasyon yaptırmayacağım çevreme de yaptırtmayacağım.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler