18 Ocak
Yorum Yap
#11464974

ETS Tur Umre İçin Ayarlanan Oteller!

08/01/2019 tarihinde ETS Tur'un umre programına katıldım. Programda eşim ve 6 yaşında çocuğumda vardı. Program gayet başarılı her şey çok güzeldi rehberimiz olsun grup hocası olsun her şey çok güzel ama sıkıntı şu ki Medine'de al-salam Marmara otelindeydik, otelin temizliği çok iyi değildi banyosu tüy ve kıllarla doluydu. Hadi dedik buna çok takılmayalım, sonrasında mekke'ye geçiş yaptık; oradaki otelin adı da "lamar otel"di tam bir rezalet abidesi otel, ne konuda derseniz.


Otel görünüşte gayet güzel, yeni, şık ortam, temizlik, idare eder fakat ne kadar kutsal toprak yemeğe takılmamak gerekir dense bile yemekler rezaletti. Ben çocuğumla gitmişim oraya hadi ben hurmayla idare edeyim ama ki o da sıkıntı çünkü enerjiye ihtiyaç var sonuçta yorucu bir ibadet, gittiğiniz zaman sizi yemekhane bölgesinde 2 ye bölünmüş alan karşılıyor, biri açık büfe yemek (siz oraya giremiyorsunuz) diğer taraf tur yemeği yemekte de üzümlü boncuk makarna ve cacık ve 5 gün orada kaldık, 3 gün bu menü çıktı. Yemek konusunu grup olarak hepimiz dile getirdik ama tabi o anda düzeltilmesi imkansız, sonuçta tur otel ile anlaşmasını bu şekilde yapıp ücretini ona göre ödemiş ama inanın oraya ibadet için gittiniz yemek konusuna takılmamak gerek deniyor da yemek yemezseniz enerjiniz kalmıyor ve amacınıza uygun da hareket edemeyip kısıtlanıyorsunuz.


Ya bu tur bu oteli değiştirmeli ya da otel ile anlaşmayı bu bildirimleri dikkate alarak yapmalı. Ben bunu şikayet için yazmadım sadece oraya ibadete gidecek kişilerin benim bu bildirimlerimi dikkate alıp görüşmelerini ona göre yapmaları içindir. Bu eleştiriyi okuduysanız eğer büyük ihtimalle o kutsal topraklara ziyaret olacaktır. Şimdiden inşallah Allah kabul etsin diyorum size.

Murat Murat 7.490 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler