4 g
#12573405

ETS Tur Odayı 2 Kişiye Satmış

01.09.2019-06.09.2019 tarihleri arasında ETS'den yaptığım ve ücretini peşin ödediğim odaya otel başka müşteri almış. Otel hiçbir şekilde yapmış olduğu hatayı telafi yoluna gitmedi ve suçu ETS'ye attı (ETS konusu ayrı bir mevzu). Aklınızda bulunsun bu gibi amatör oteller ETS'ye veya diğer firmalara açmış oldukları kontenjanları güncellemiyor ve oda hem kendi almış olduğu hem de ETS müşterisine satılmış oluyor. Bu durumun ben otele varıncaya kadar fark edilmemesi / takip edilmemesi de ayrı bir sorun. Tabii ki bu iyi niyetli bakış açım, odayı daha yüksek fiyata satmış olması ve ETS rezervasyonunu iptal etmesi de ihtimaller dahilinde.


Otel yetkililerinin kaçamak cevaplarından almış olduğum izlenim bunu da yapabilmiş olmalarını düşündürüyor. Sonuç olarak otel yetkilileri mağdur olduğum bu duruma karşı hiçbir aksiyon alma yoluna gitmedi ve hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. Hiç tanımadığımı bir şehirde gece yarısı otel aramaya koyulduk, tatilim mahvoldu. Şehir dışında bir otel bulduk ve 5 gün boyunca yol ve yemek masrafları da hesap etmediğimiz tatil planlarımıza dahil oldu.

Ahmet Ahmet 1.214 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Ahmet09 Eylül

    01.09.2019-06.09.2019 tarihleri arasında ETS'den yaptığım ve ücretini peşin ödediğim odaya otel başka müşteri almış. Otel hiçbir şekilde yapmış olduğu hatayı telafi yoluna gitmedi 23.08.2019'da ETS'ye rezervasyon iptali maili attığını ETS'nin beni bilgilendirmediğini söyleyerek topu ETS'ye attı (otel konusu ayrı bir mevzu: https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/12573405). ETS'yi aradığımda problemin online işlemlerden vb... Meydana geldiğinden bahsettiler, çağrı merkezi cevapları. Neyse... Çağrı merkezi 3 adet alternatif otel gönderdi bu otellere yerleştirebileceğini söyledi. Otellerin hiç biri benim rezervasyon yaptığım otellerin muadili değildi. Oteller benim avantajlı fiyatla almış olduğum odanın o akşamki (haliyle son gün oda fiyatına) fiyatına göre bulunmuş otellerdi. Bilmediğim bir şehirde gecenin bir yarısı ETS sayesinde (!) sokakta kaldım. ETS'nin ya 3 otelden birini seçersin ya da kendin otel ara şeklindeki tehditkar tutumu neticesi mecburen alternatiflerden birine geçtim. 5 gün boyunca tatil planlarımda olmayan yol ve kahvaltı masrafları da cabası. Alternatif otelde oda çok küçüktü, şehrin dışındaydı ve kahvaltısı yoktu. Tutuğum otelle uzaktan yakından ilgisi yoktu. Tatilim berbat oldu. Hem tatil planlarımdan hem parasal konulardan ve hepsinden önemlisi tatil kafasına geçemeyişimden dolayı ETS'ye vermiş olduğu destek için çok teşekkür ederim (!).

Ziyaretçi Yorumları