30 Mayıs 2017
Yorum Yap
#8473112

ETS Tur Haksızlık Yapıyor!

10.01.2017 tarihinde ETS firmasından web sitesi aracılığıyla Ramazan Bayramı Tatili için eşim ile katılmak üzere yurt dışı turu satın alarak ödemesini peşin olarak gerçekleştirdim. İlgili turu tercih etmemin nedeni 'ETS' isimli fotoğrafta göreceğiniz üzere kesin kalkış! İbaresinin olmasıdır. Bu ibarenin anlamı malumunuzdur ki sitede belirtildiği üzere 23 Haziran günü tur otobüsünün hareket etmesi gerekmektedir.


Bu ibareye güvenerek yine firmadan satın aldığımız vize hizmeti için istenilen evrakları tamamladık ve 2 Haziran tarihinde Fransa Konsolosluğunda vize görüşmesi için randevumuzun olduğu tarafıma bildirildi. Ancak 26 Mayıs günü e-posta adresime gönderilen ' yetersiz katılım nedeniyle rezervasyon yaptırdığınız tur iptal olmuştur ' ibaresi ile satın aldığım turun iptal edildiği belirtildi.


Ödemiş olduğum tur ücretinin tamamının tarafıma iade edileceğini de söylediler. Ancak ben turun ' Kesin Kalkış 'lı olduğunu, buna göre plan program yaptığımı ne olursa olsun bu tura katılmak istediğimi ve tura yetersiz katılımın olduğunu tarafıma ispat edilmesi gerektiğini belirtmeme rağmen böyle bir ispatın mümkün olmayacağını satış sözleşmesinin 5. Maddesinde yer alan 'ETS-1' isimli fotoğrafta göreceğiniz ' turun ETS tarafından tur başlangıç tarihinden 20 gün öncesine göre tek taraflı turu iptal etme hakkı olduğunu ve bu konuda hiçbir şekilde tazminat talep edemeyeceğimi ' belirttiler.


Yine turun iptal edildiği tarihte web sitesine girdiğimde ETS isimli fotoğrafta göreceğiniz üzere tur satışının halen açık olduğu görülmektedir. Satışı halen açık olan bir turun iptal edildiğini yaşamış biri olarak firmanın ilgili satışta ve iptalde usulsüzlük yaptığını ve bu konuda hem maddi hem de manevi mağduriyete uğradığımı düşünüyorum.

Artuğ 8.400 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler