09 Ocak
#13415774

ETS Tur Büyük İtalya Tur İptali

Eşimle birlikte ETS Tur'dan 2020 tarihli 15 Şubat çıkışlı büyük İtalya turu aldık. Bize en yakın ETS Tur acentasından vize işlemlerimiz ve tur için gerekli belge ve ödemeleri yaptık. Vizemiz 7 Şubat başlangıç- 28 Şubat bitiş tarihli, tek girişli olarak verilmişti. Vizemiz çıktığı için ve de gidiş tarihlerimiz de belli olduğu için söz konusu 1 haftalık tur için patronumdan gereken izni aldım. Tabi ki gideceğim tarihleri de paylaştım kendisiyle. Biz heyecanla İtalya'ya gideceğimiz günün hayalini kurarken, eşime ETS Tur tarafından bir mail geldi.


Turumuzun iptal olduğuna dair. Eşim ETS Tur acentasında vize ve tur işlemlerimizi yapan arkadaşı arayıp konu ile ilgili detaylı bir açıklama bekledi. Fakat ilgilenen arkadaş durumun kendi elinde olmadığını, turun iptal edilmemesi için görüştüğünü, durumumuzu izah ettiğini fakat yetersiz katılım nedeniyle turun iptal edildiği bilgisini verdi bizlere. Bir sonraki büyük İtalya turuna aktarabileceğini söyledi. Fakat bir sonraki tur mart ayında ve bizim vize tarihlerimiz o tarihleri karşılamıyor. Vize başvurumuz sırasında şubat ayındaki tur ile gideceğimizi bildirdiğimiz için konsolosluk doğal olarak şubat ayı için vize verdi bizlere.


Ayrıca patronumdan şubat ayı için aldığım izni mart ayına alabilmem söz konusu bile değildi. Hayatımızda ilk defa Avrupa'ya gideceğimiz için ETS gibi güvenilir olduğunu düşündüğümüz bir firma ile vize alıp onların düzenlediği bir tur ile Avrupa'ya gitmenin daha kolay ve daha mantıklı olduğunu düşünmüştük. Oysa ki onlar düzgün bir açıklama bile yapmadan turumuzu iptal edip bizi mağdur etti. Şimdi ETS'ye para iadesi için başvurduk ve bekliyoruz. Onlardan paramızı almadan diğer tur firmalarının İtalya turunu da satın alamıyoruz. Her açıdan bir hayal kırıklığı oldu bizim için. Bir daha asla ETS Tur ile bir yere gitmem.

Zeynep Zeynep 2.039 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler