09 Eylül 2013

Ess Elektronik Garantili Üründen Yüksek Servis Ücreti İstiyor!

Üç ay önce Gold'dan aldığım GT-i8160 Samsung telefonum net'ten güncelleme yaparken kapandı ve bir daha açılmadı. Kasasını tamamen saran silikon kılıf + ekran koruyucu filmle kullandığım, mikroskopla incelense dahi üzerinde değil çizik, nokta bile bulunamayacak. Cihazımı sorunun çözülmesi için ESS Elektronik gönderdiğimde bana verdikleri cevap daha dünyaya yeni gelmiş, etrafındaki cisimlerin dahi ne olduğunu anlayamayacak durumdaki bir günlük bebeği yanıltmaya yetecek düzeydeydi.

Kullanıcı hatası, yanlış yazılım yüklenmiş, flash çökmüş, anakart değişimi gerekiyor, masraf 400 TL. Köşelerde darbe,çizik,leke,soyulmalar var. Gold'tan aldığım Led TV'min bozulmadığını düşününce ne kadar şanslı olduğumu anladım.

Tümay 224 Okunma

Cevaplar

 • Tümay21 Eylül 2013

  Sayın ESS ELEKTRONİK yetkilisi, Sizin konuya bakış açınız tamir servisi değil tüketici gözüyle olmuş.Aynı şeyi bende düşünürsem zaten sizin mevcudiyetinizin bir anlamı kalmaz.Parasını öder yeni bir telefon alırıdım. Vereceğiniz hizmetin hiçbir riski yoktur,yazılımı yükler test edersiniz sorun görürseniz dersinizki anakartın değişmesi gerekiyor veya yazılım yükler gönderirsiniz ben kullanır test ederim,o konudada yardımcı olurum. Benim anlamadığım sizin üstlenmeye korktuğunuz risk bir kargo ücreti kadar büyükte,benim kabüllenemediğim 400TL.kargo ücretinden çokmu küçük?

 • Pegasus Bilgi Teknolojileri Temsilcisi20 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Ürünün sorunu yazılım güncellemesi ile giderilmesi, cihaz için riskli bir işlemdir. Bu işlemden sonra cihaz daha farklı sorunlar çıkarabilir. Bu riski işlem yaptırdığınız tamirci almış olabilir, ancak bizler alamadığımız için size bu şekilde yardımcı olamamaktayız. Saygılarımızla ESS Elektronik.

 • Tümay15 Eylül 2013

  Müşteriyi aldatarak haksız kazanç elde etmek büyük bir ayıptır,çalışma şeklinizi ve düşünce yapınızı kınıyorum. 60TL. karşılığında sokak arasında bir tamirciye yazılım yüklettim ve telefonum gayet güzel çalışıyor. NERDE ANAKART ARIZASI ????? NEREDE 400TL.????? YAZIK SİZE BAŞKA SÖYLİYECEK KELİME BULAMIYORUM.

 • Tümay09 Eylül 2013

  Hiçbir arızası olmayan sadece yazılım yüklenerek normale dönebilecek cihaza neden anakart değişimi faturası çıkartılıyor anlamadım.Mahalle arasındaki telefon tamircisine arıza oluşma şeklini anlattım,cihazı görmeye gerek bile duymadan 60TL.karşılığında yazılım yükleyerek çalışır hale getirebileceğini söyledi.Ben bu cihazı yere atmadım,üzerine su dökmedim,içine tornavida sokmadım,yazılım güncellerken sustu.Benim suçum nedir ki kullanıcı hatası olarak değerlendiriliyor.

 • Pegasus Bilgi Teknolojileri Temsilcisi09 Eylül 2013

  Değerli Müşterimiz, Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır. Saygılarımızla, ESS ELEKTRONİK

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön