Ess Elektronik Garanti Şartlarını İhlal Ediyor!

Şükrü E. |

11 Haziran 2013'de Gold Real İzmit şubesinden aldığım Sony Xperia U telefonum 22 Eylül gece yarısı dolaylarında arızalandı ve 24 Eylül'de Gold şubesine teslim ettim.

Okuduğum Garanti Sözleşmesi gereğince teslimattan 10 iş günü sonrasına yakın bir tarihte (3-4 Ekim 2013) Ess Elektronik'i arayarak bilgi almak ve onarım 10 iş gününü geçerse geçici telefon tahsisi talep ettiğimi bildirmek için aradım.

4 Ekim'deki görüşmede 7 Ekim'de parça siparişi verileceği, en geç 9 Ekim'e kadar telefonumun gönderileceği bildirilmesine rağmen bugün öğleden sonra aradığımda parçanın gelmediği söylendi. Geçici telefon talebimle ilgili olarak da halen dönüş yapılmadı ve telefonlarıma açmayacak kadar da ilgisizler.

Etiketler :

Garanti Kapsam

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Şükrü E.
  14 Ekim
  21:27

  Telefonum hasarlı olarak teslim edildi, 12 Ekim tarihinde İzmit Real AVM şubesince kargo firmalarının çalışmaması gerekçe gösterilerek telefon teslim edildi ancak bayram tatili hitamında geri göndereceğim!

 • Şükrü E.
  11 Ekim
  15:12

  Şikayetimi de, kısmetse telefonumu teslim aldığımda çekeceğimi bildirir, iyi çalışmalar dilerim.

 • Şükrü E.
  11 Ekim
  15:11

  Bugün öğleden sonra bir kez daha aradım, yaklaşık 2 saatlik bir çabanın sonunda yetkili şahsa ulaştığımda telefonumun ekranı ve dokunmatiğinin değiştirilerek Metro Elektronik'e gönderildiğini söylediler. Kendilerine teşekkür ettim, şimdi de Metro Elektronik ile irtibattayım. Umarım en kısa zamanda telefonumu ilk günkü gibi olmuş olarak teslim alırım. Duyarlılığınız için teşekkürler...

 • 11 Ekim
  11:55

  Değerli Müşterimiz,
  Şikayetinizde belirtmiş olduğunuz konu hakkında inceleme süreci hemen başlatılmıştır. En kısa sürede bu süreç sonuçlanacaktır. Bu süreç içerisinde bize göstermiş olduğunuz anlayışınız için teşekkür ederiz. Tarafınıza telefon ya da mail yolu ile bilgilendirme aktarılacaktır.
  Saygılarımızla,
  Gold.com.tr