20 Temmuz
Yorum Yap
#10681688

Esenboğa Havalimanı Çalışanlarının İşini Adaletsiz Yapması!

17 Temmuz 2018 tarihinde saat 19:50 Ankara-Diyarbakır uçuşum vardı. Uçuş numarası TK7146.


Uçuştan önce Ankara Esenboğa Havaalanında çalışan görevli personeller çantamda krem olduğundan uçuş güvenliğini tehlikeye sokabilir düşüncesiyle kremi el bagajı olarak almadılar ve uçak altı bagaj olarak alabileceklerini söylediler ben de itiraz ettim başta sonra uzatmadım uçak altı bagaj verdim. Sonra başka bayan bir yolcunun çantasında da krem çıktı. Görevli bayan bunun yasak olduğunu söyledi ama sonrasında kimsenin görmediğini düşünerek kremi bayanın çantasına koydu.


Bu durumu görmemle birlikte itiraz ettim yaptığınız pozitif ayrımcılık dedim işinizi ya tam yapın ya hiç yapmayın diye tepki gösterdim sonra bu durumun burda kalmayacağını ilgili yerlere ileteceğimi söylememe rağmen görevli yapan yok efendim onun çantasında krem 100ml altındaymış da o yüzden geri vermişiz gibi ifadeler kullandı oysa benim kremim de 50 mil ya vardı ya yoktu sadece kutu üzerinde 300 mil yazıyor diye almadılar. Çok basit bir durum gibi görülüyor ancak herkese eşit davranılmıyor.


Mesele krem alınmış ya da alınmamış olması değil. Kurallar varsa herkes için vardır. Birilerine kuralları uygulayıp birilerine uygulamamak güvensizliği arkasından adaletsizliği doğurur. Herkes işini tam anlamıyla hakkını vererek yaparsa bu tür durumlar da yaşanmaz. O görevli bayanın ismini bilmiyorum ama umarım ilgili kişilere iletilir bu durum.

Haluk 815 Okunma
Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler