19 Şubat
Yorum Yap
#11609945

Ersa Saat Beni aptal Yerine Koyuyor!

Eqb 500l Casio kol saati su alma şikayeti ile Ersa teknik servise gönderdim. İkinci kez 2 hafta ara ile fakat bana ücret çıkardılar. Neymiş efendim kurma kolunu açık bırakmışım böyle olmaz. Ben bu saatte 1 yıldır kullanıyorum. Ersa Saat'ten şikayetçiyim.

Mehmet Mehmet 837 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

  • Mehmet20 Şubat

    Sayın Ersa Saatçilik bu saati size 2. Kez gönderdim aynı şikayetle Ilkinde tamir edildiği söylendi ürün geldi cep telefonu ile sadece eşleştirme yapalım gerekli Ayarlar yapıldı bahsettiğiniz düğme hiç kullanılmadı Sizin bana gönderdiğin şekilde kullanıldı fakat kardeşim yüzünü yıkarken olsa gerek tekrar su almış Biz de aynı şekilde size tekrar gönderdik kardeşim engelli uzman çavuş Casio nun çeşitli modellerini onlarca yıldan beri kullanmakta Örneğin uzaktan kumandalı saati vardı dağtabaklı 100 hafızalı severek güvenerek kullanıyordu bunları neden söyledim Biz Casio nun kalitesine güveniyordum. Sanırım Bu üründe fabrikasyon bir hata var gözden kaçan Ben Bu ürünün tekrardan incelenmesini istiyorum kardeşimin bahsettiğiniz ayar düğmesi ile oynama şansı yok engellenen dolayı Saygılarımla iyi çalışmalar kolay gelsin

  • Ersa Saat Temsilcisi20 Şubat

    Sayın Casio Kullanıcısı, Teknik Servis departmanımızdan saatinizin modelinin Vidalı Tepe/kurma-ayar kolu özelliğinde olduğu bilgisini almış bulunuyoruz. Vidalı kurma kolu kullanan saatler ile ilgili gerekli açıklama, Garanti belgenizde de bulunmakta olup, doğru kullanımı ile birlikte su konusunda extra koruma anlamına gelmektedir. Saatinizin tepesi önce saat yönü tersine çevirerek gevşetilmeli ve sonrasında çekmek suretiyle ayarı yapılmalıdır. Ayarlama işi bitince aynı şekilde geri yuvasına iterek, saat yönünde vidalı tepenin sıkıca kapatılması son derece önemlidir. Vidalı tepenin doğru şekilde kapatılmaması ve ya hiç kapatılmaması, saatin direk su almasına neden olarak mekanizmaya direkt olarak zarar vermektedir. Bilgilerinize sunulur, ERSA İTH VE TİC A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları