22 Ekim 2016

Eroğlu İnşaat Yapı Sorunları Bitmiyor.

İstanbul Lounge 1 sitesinde oturuyorum ve hayatımın pişmanlığı bu site. Taşındığım günden beri hiçbir şeyiyle bizi memnun etmedi hep sıkıntılı. Zaten ev ev değil kibrit kutusu. Kandırılıyoruz, ev diye kibrit kutusu satıyor bunlar insanlara. Devamlı aralıklarla elektrik kesintileri olur, fırında yemeğiniz benim gibi ansızın hiçe dönüşebilir ya da misafiriniz mi var, yemek mi pişiyor kimsenin umurumda olmaz. Yani bir köyde bile bu kadar elektrik kesintisi olmaz. Yani bu kadar aidat parasına bir jeneratörü çok görmüşler. Güvenlik kameraları doğru dürüst çalışmaz, bir şeyden şüphelenip kameraları inceletme lüksünüz yok. Ne olduğu nereden geldiği belirsiz böcekler evlerin içine kadar girer de kimse önlem almaz. Otoparkta yer bulamazsınız. Balkonu da var derler, bir bakarsınız balkon diye 2 karışı size yutturmuşlar. Allah bizi ve bizim gibileri kurtarsın bu siteden.

Zeynep 1.579 Okunma

Cevaplar

  • Zeynep24 Ekim 2016

    "Kamera; Satış vaadi sözleşmesi eki mahal listesinde kamera başlığı altında; ortak alanlar, bina ana giriş kısımlarının kamera tarafından görüntülenebileceği belirtilmektedir. " demişsiniz, geçen sene cep telefonumu sitenin ortak alaninda düşürdüm, kaybettim ve güvenliği aradığımda kameralar çok net göstermediği için telefonu nerede nasıl düşürdüğümü göremeyecekleri cevabını aldım.

  • Eroğlu İnşaat Yapı Temsilcisi24 Ekim 2016

    Sayın Zeynep Ö., Şikayetiniz tarafımıza ulaştı. Kayıtlarımıza göre bulunduğunuz dairede KİRACI olarak oturmaktasınız. Eroğlu Gayrimenkul olarak kiracıya her hangi bir taahhüdümüz bulunmamaktadır. Fakat bilginiz için bahsi geçen, yapısal problemler diye adlandırılan kamera-balkon ve jeneratör hakkında bilgi vermek isteriz: -Kamera; Satış vaadi sözleşmesi eki mahal listesinde kamera başlığı altında; ortak alanlar, bina ana giriş kısımlarının kamera tarafından görüntülenebileceği belirtilmektedir. -Balkon; satış yapılan müşterimize belirtilen ölçü ne ise bire bir aynı ölçüde balkon ve bağımsız bölüm teslim edilmiştir. Gerçek daire sahibinin bir şikayeti var ise elektronik ölçü cihazlarıyla dairede tespit yapılarak ölçüm yapılabilir. Ayrıca İstanbul Lounge projesinin iskanı alınmış olup, ruhsat projesinde belirtilen tüm şartlar yerine getirildiği için Küçük Çekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından proje tescillenmiş olup, yapı kullanma izin belgesi verilmiştir. -Jeneratör; Yine satış vaadi sözleşmesi eki mahal listesinde jeneratör sistemleri başlığı altında; elektrik kesintilerinde yol, çevre aydınlatmalar, blok girişleri, bina su ve yangın deposu hidroforları, asansör, interkom, her türlü yangın alarm tertibatı ve santrali, merdiven ve kat holleri, merkezi ısıtma ve sıcak su sistem, ve kapalı ototparkların enerji ihtiyacını, karşılamak üzere jeneratörler tesis edilecektir. Yani daire içi enerjiyi karşılayacağız diye herhangi söz v.b durum olmamıştır. Belirtiğiniz konular Eroğlu Gayrimenkul’un vaatleri arasında bulunmamakta olup, sanıyoruz ki beklentilerinizi belirtmişsiniz. Fakat İstanbul Lounge sitesi 2015 yılında blok temsilcileri seçilmiş olup, site yönetim müdürlüğü kat malikler tarafından yönetilmektedir. Ayrıca 2016 yılı Mart ayı içerisinde de, site yönetim kurulu(başkan, yardımcı, üye, denetçi v.b) tüm unsurları ile kat maliklerine devri yapılmıştır. Yani İstanbul Lounge Projesinin tüm yönetimsel işleri, site yönetim planı uygulanması, site kuralları ve işletme bütçesi kat maliklerinin takip, uygulama ve kontrolündedir. Site içi tüm bakım ve işletmeden sorumlu olan İstanbul Lounge Site Yönetim Müdürlüğü’dür. Haşare kontrolü, kamera sistemlerinin çalışması gibi işletmesel konular Site Yönetim Müdürlüğü’nün kontrolündedir. Bilgilerinize sunulur. İyi günler dileriz. EROĞLU GAYRİMENKUL

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön