27 Ocak 2014

Erkunt Traktör Servis Tamir Yapmıyor

14.01.2014 günü tarlamda çift sürerken traktörüm gövdeden bölündü. Bunun üzerine yetkili servisi arayıp durumu bildirdim kaskonun kurtarışıyla Erkunt Traktörü servise götürdüm. 14 günden bu zamana kadar herhangi bir işlem yapılmadı. Garantisinin daha bir sene olmasına rağmen traktörün tamirini yapmak istemiyorlar.

Sigortaya kaskoya yönlendiriyorlar onlarda garantiden talep etmemi istiyor. Benim sorunumun bir an önce çözülmesini istiyorum. Sorun giderilmesse iade edeceğim ve elimde bulunan fotograflarla mahkemeye vereceğim. Traktörüm ( Balıkesir merkezde) gerekirse traktörümün fotoğraflarını bütün internet sitelerine yayınlayacağım.

Mehmet 5.284 Okunma

Cevaplar

  • Erkunt Traktör Temsilcisi01 Şubat 2014

    Çiftçimiz Ahmet Çömez bey ile kazanın oluştuğu günden bugüne sürekli görüşülmektedir. Çiftçimizin traktöründe üretim kaynaklı döküm hatası görülmemiştir. Traktör de oluşan döküm kırılmasının yanlış veya hatalı kullanımdan kaynaklandığı (Kamyon veya daha ağır bir cismi çekmeye çalışırken traktörün önünün şahlanıp birden sert bir şekilde yere vurması, pullukların kaya parçası veya sert bir cisme çarpması gibi) bildirilmiştir. 10 yıldır çok sayıda satışını yaptığımız traktörlerimizde Ahmet Bey'in bildirmiş olduğu tarlada sürüm yaparken gövde kırılması arızasına hiç rastlanılmamıştır. Traktörün 14 gündür tamir edilememesi ile ilgili fabrikamızın herhangi bir ihmali yoktur. Hasar çiftçimiz tarafından kasko firmasına bildirilmiş kasko eksperi gerekli incelemeleri yaptıktan sonra raporunu kasko genel müdürlüğüne ilettiğini çiftçimize bildirmiştir. Ancak 2 haftadır çiftçimize Işık Sigorta'dan geri dönüş yapılmadığını tarafımıza iletmiştir. Çiftçimiz Ahmet bey ile en son 31/01/2014 tarihinde görüşülmüş ve hasar dosyasının heyet incelemesine girdiğini bildirmiş ve işlemlerin hızlandırılması için tarafımızdan yardım istemiştir. Çiftçimize traktörün de üretim kaynaklı bir arıza olmadığı için işlemlerin garanti kapsamında yapılamadığı, kasko firmasının ödeme yapmaması halinde traktörümüzün arkasında durup çiftçimizi asla mağdur etmeyerek gerekli yardımların yapılacağı çiftçimize tekrar bildirilmiştir. Saygılarımızla.

  • Mehmet 31 Ocak 2014

    şu ana kadar benimle irtibata geçen olmadı

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön