17 Ekim 2016 #6706549

Ergo Sigorta Müşterisine Ödediği Kasko Ücretini Benden Talep Ediyor!

10.09.2014 tarihinde karıştığım, Ergo Sigorta tarafından sigortalı mağdur araca arkadan çarparak %100 kusurlu olduğum kaza sonucu, hasar işlemi giderilmiş ve 000102100938**** poliçe no'lu sigortam tarafından ödenmiştir (sigorta'dan aldığım bilgi bu yönde). Ancak Ergo Sigorta tarafından, bu hasarın taraflarınca ödendiği, bu sebeple de hasarı benden rücu etmek istendiğini belirten bir şekilde hakkımda icra davası açılmıştır.


Konu ile ilgili sigortam, mağdur kasko (Ergo Sigorta), mağdur kasko avukatı, tamiratı yapan servis firması ile görüşmelerim sonucu hasarın 2 sigorta firması tarafından da ödendi olarak bilgisini aldım. Hasar tarihinde zorunlu trafik sigortası mevcut olduğu halde, muhattabı olmamama rağmen hasarı benden talep eden firmadan şikayetçiyim ve en kısa sürede tazminat davası açacağım. Kendi sigortam ve servis firması için de bu işlemi tekrarlayacağım.

Zühtü 1.040 Okunma

Cevaplar

  • Zühtü27 Ekim 2016

    Ergo Sigorta yetkilisinden, Allianz Sigorta'nın gerekli ödemeyi hasar tutarı belirlenmeden ödediği, bu nedenle ödemenin eksik yapıldığı, konu ile ilgili itirazımı belirtmiş olmanın sonucunda sorumluluğum kalmayacağı bilgisini aldım. Umarım gelişme bu şekilde olur.

  • Zühtü20 Ekim 2016

    3 gündür incelemeyle ilgili bir cevap yok, vatandaşa dava açarkenki hızınızı incelemenizde de görmek isterdim.

  • Ergo Sigorta Temsilcisi17 Ekim 2016

    Sayın Yetkili, Sayın Zühtü Özülker'in tarafımıza ulaşan şikayeti ardından kendisiyle ön görüşme yapılmış olup inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön