Ergo Sigorta Zeyil İşleminde Müşteriden Fahiş Prim Tahsil Ediyor.

Mehmet E. |

06 plaka araç için 150 TL ile Ergo Trafik sigortası yaptırdım. Tescil sonrası 34 plakaya geçince 180 TL daha tahsil etti. Bir süre ilk primin iade edilmesini bekledim. Sonra acente bu şekilde olmayacağını, zeyil işleminde +180 TL prim çıktığını belirtti. Bir mantık hatası olduğunu ve İstanbul'da risk yüksek olduğu için %10-15 farkın normal olabileceğini fakat 06 ile 34 primi arasında %120 fark (330 TL) olmaması gerektiğini aktardım. Tabi firma bana bir hesap hatası yok şeklinde cevap döndü. Farklı firmalardan teklif alıp seçim yapıp sigorta yaptıktan sonra iptal hakkınız yok. Ergo seçim hakkının kaybolmasından faydalanarak zeyil işleminde fahiş prim çıkarıyor.

Etiketler :

Ücretlendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Mehmet E.
  31 Temmuz
  15:01

  Ergo bana ulaştı ve tahmin edildiği gibi sistem bu şekilde ücret çıkarmaktadır, hata yoktur gibi bilgileri kurumsal bir ağızla iletti. Belki miktar fazla değil ama açıkça, ergo, plaka değişikliği zeyili için uygulanabilecek bir oran sınırı olmaması ve müşterinin trafik sigortasını iptal hakkının bulunmaması regülasyon boşluğunu kullanarak müşteriyi kazıklamaktadır. Eğer zeyil işlemi yapılacaksa Ergo'yu tercih etmeyiniz. Müşteri hizmetleri mahkemeye verebilirsiniz diyor rahatlıkla yapamayacağımı düşünerek, fakat 5 bin TL altındaki zararlarda mahkemeye vermek daha fazla zarara neden oluyor. Bunun yerine başına benzer şey gelenler Sigorta Tahkim Komisyonu'na başvurabilir. Ben öyle yapacağım.

 • 31 Temmuz
  10:43

  Sayın Yetkili,

  Sayın Mehmet Enes'in tarafımıza ulaşan şikayeti ardından kendisiyle ön görüşme yapılmış olup inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır.

  Bilgilerinize sunarız.