31 Ekim 2016

Ergo Sigorta Perte Çıkmış Aracı Satıp Vergisini Bana Ödetiyor!

2006'da satın olmuş olduğum aracımı Ergo Sigorta'ya full kasko yaptırdım. Çok da yüklü bir para ödedim. Araç 25.07.2007 tarihinde perte çıktı. Bankadan ipotek vardı, Ergo Sigorta ödemeleri yaptı (sandım). Meğerse aracı toplayıp satmışlar. Şimdi bana toplamda 10.300 TL'lik vergi geldi. Çünkü aracı sattıkları kişi hiç vergisini ödememiş. Ergo Sigorta'yı aradığımda bunu vergi dairesiyle konuşun diyor. Vergi dairesiyle görüştüm, ''Ümraniye Nakil Vasıta Sicil Servisi ile görüşün halledin'' diyor. Ben İstanbul'da bile yaşamıyorum, Ümraniye'nin de yolunu bilmem.

Cengizhan 1.055 Okunma

Cevaplar

  • Cengizhan 18 Kasım 2016

    18 gün oldu henüz halledilen bir şey yok. Arandım ve arşivden kayıtlara bakacağız dediler. 18 gündür? Neyse, Ümraniye'ye gittim, borcun faizini sildirdim ve taksite bağlattım. Çünkü anlaşılan bu sonunda bana patlayacak, dava açıp olayı basına vereceğim, bu süreçte bir şey olmayacak. En azından faizinden kurtarayım dedim. Bravo Ergo Sigorta, yakında çok güzel reklamınızı yapacağım, zira yapımcıyım ve sesim çok çıkar.

  • Ergo Sigorta Temsilcisi01 Kasım 2016

    Sayın Yetkili, Sayın Cengizhan Yeldan'ın tarafımıza ulaşan şikayeti ardından kendisiyle ön görüşme yapılmış olup inceleme süreci başlatılmıştır. Değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön