20 Nisan 2016

Ergo Sigorta Dosya Sorumlusunun İlgisizliği, Süreç Hakkında Bilgi Verilmiyor!

12.03.2016 tarihinde yapmış olduğumuz trafik kazası sonrasında oluşan hasar nedeniyle 238**60/1 numaralı dosyamızın incelemesi 6 hafta geçmesine rağmen hala devam etmekte. Sigorta şirketinin yönlendirmiş olduğu araştırmacı kişilerin kaza anı çekilen fotoğrafların çekim zamanı, çekici ile yapılan görüşmeleri içeren telefon kayıtları gibi bilgileri sigorta şirketine iletmesinin üzerinden de 2 hafta gibi bir süreç geçti.

Bu süreçte dosya ile ilgili tarafımıza herhangi bir bilgi verilmemiştir. Kendi çabalarımız ile takip ettiğimiz süreç içerisinde Ergo Sigorta çağrı merkezinden tarafımıza iletilen tek cümle "Dosyanızın incelemesi devam etmektedir, daha fazla bilgi veremeyiz. " şeklindedir. Müşteri ile ilişkileriniz sigorta poliçesi yapılana kadar olmamalı, satış sonrası ortaya koymuş olduğunuz hizmet kaliteniz Ergo Sigorta adına hiç yakışmamakta ve profesyonellikten çok uzak.

Hüseyin 376 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin16 Mayıs 2016

  Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede, orta yol bulunarak dosya kapandı. Şikayet Var platformunun bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim.

 • Hüseyin22 Nisan 2016

  2380960 hasar dosyası numaralı aracımın 26.11.2015 tarihli faturasında da belirtildiği gibi araç modeli makyajlı kasa A 180 olarak geçmektedir, Türk Sigortalar Birliği kasko değer listesindeki araç kodu ise 0902211 olarak belirtilmiştir.  Yeni kasko sistemi sonucunda araç rayiç bedeli hesaplanması konusunda kasko değer listesi haricinde kullanılan online sitelerden Arabam.com, Dod, Sahibinden.com'da yer alan 4-5 adet emsal araç mevcuttur. Kasko değer listesi ve online siteler birlikte değerlendirildiği zaman, mevcut ortalama rakamlar ile aracımın Ergo Sigorta tarafından bana beyan edilen rayiç bedeli uyuşmamaktadır. Bu konuda rayiç bedel hesaplanmasının 3 aylık aracımın gerçekçi modeli göz önünde bulundurularak tarafınızca tekrar değerlendirilmesini rica ediyorum. Teklif edilen rayiç bedeli kabul etmiyorum.

 • Hüseyin21 Nisan 2016

  12.03.2016 tarihinde yapmış olduğumuz kaza sonrasında 2380960 hasar dosyası numaralı aracımızın pert olmasına karar verildi. 2015 model 3000 kmdeki aracım için, kasko poliçemde yeni değer klozu olmasına rağmen 2. el piyasasından daha düşük bir bedel tarafıma teklif edilmiştir. Ergo Sigorta iletişim hattı; işleminiz dosya sorumlusuna iletilmiştir diyor fakat geri dönen olmuyor. Pert kararı çıkana kadar 6 hafta beklediğimiz bu durumda kabul etmediğimiz bedelin açıklamasını öğrenmek için 6 hafta daha mı beklememiz gerekiyor? Poliçe yapıldıktan sonra ortaya koymuş olduğunuz hizmet anlayışının Ergo Sigortaya yakışır bir şekilde olmasını umarım.

 • Hüseyin21 Nisan 2016

  Erken dönüş ve bilgilendirmeniz için teşekkür etmek istiyorum fakat, ilgili dosya sorumlusunun mutabakat bedeli olarak belirlediği bedeli kabul etmiyor ve bir açıklama bekliyorum. 114.000 TL fatura bedeli olan aracımın şuanki kampanyalı satış fiyatı 120.000 TL'dir. Sizin bana teklif etmiş olduğunuz 3 aylık henüz 3000 km'deki aracım için 108.000 TL'lik belirlemiş olduğunuz bedele itiraz ediyorum.

 • Ergo Sigorta Temsilcisi20 Nisan 2016

  Sayın Yetkili, Sayın Hüseyin Özay'ın tarafımıza ulaşan şikayeti ardından kendisiyle görüşme yapılmış olup değerlendirme sonucu müşterimiz ile paylaşılmıştır. Bilgilerinize sunarız

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön