27 Ocak 2014

Ergo Emeklilik ve Hayat Sigorta İptal İşleminde Oyalıyor

Ergo Emeklilik ve Hayat Sigorta firmasından 2010 yılında girmiş olduğum bireysel emeklilik sisteminden 20 Ocak 2014 itibariyle ayrılma kararı alıp kendi sitelerinde bulunan ayrılma formunu doldurup mail ile başvuru yaptım. Daha önceleri mail ile yaptığım başvurularıma aynı gün dönüş yapılırken, ayrılma işlemi için 25/01/2014 ctsi günü dönüş yapıyorlar.


Bana gönderdiğim formun üzerinde örnektir ibaresi olduğu bu nedenle yeni bir form gönderdiklerini ve bu formu tekrar gönderdiğimde işlemlerime başlayacaklarını belirtiyorlar. Aynı zamanda geri ödemelerinde 20 gün için yapılacağı yazıyor. İşlemlerimin 27 gün gibi bir süre içinde gerçekleşecek olması firmaya sanırım çok normal geliyor. Bu süreç normal midir ?

Levent 1.030 Okunma

Cevaplar

  • Ergo Emeklilik ve Hayat Sigorta Temsilcisi23 Şubat 2015

    Sn. İlgili, Müşterimiz ile görüşülerek, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla, Ergo Emeklilik ve Hayat A.Ş.

  • Levent10 Şubat 2014

    hizmetlerinden hiç memnun kalmadım , sorun çözümündede sıkıntı var. Özellikle sistemden çıkışlarda hesaba para ödemeye gelince belirtilen ve yasal olduğu söylenen 20 günün neredeyse 15 gününü mutlaka kullanıyorlar. Müşteri hizmetleri denilen ve telefona çıkan kişiler sisin daha önceki kayıtlarınıza bakmadan sabit ezberledikleri cümleleri söylüyorlar amirleri ile görüşülünce net cevaba ulaşıyorsunuz. Özellikle ödeme için hafta bilgisi verdikleri halde system arızası vb ni bahane göstererek ödemeyi mümkün olduğunca erteliyorlar ama ben bugüb sisteminize girmek ve ödeme yapmak istiyorum desem aynı anda ben telefondayken hesabımdan para çekilebilecek bir yapı kurulmuş ancak çıkış işlemi için 40 dreden su getiriliyor. Müşteri hizmetleri ile en az 10 kere görüşmeme ragmen çalışanlar sadece kalıplaşmış cümleleri kuruyor sizing kaydınıza bakmadan yasal sure bu hak mağduriyeti yok , yasal sure sonunda yapılacak vb gibi cümleler kurmaktan öteye gidemiyorlar. Ben bundan sonar bu firma ile hiçbir şekilde çalışmam ve çevremede çalışılmasını asla tavsiye etmem . Çünkü 20 Ocak tan beri mağdurum ve bir çözüm sunamadılar.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön