22 Ekim 2016 #6751144

Ereyon.com.tr Ürün İade Edildi Param İade Edilmedi!

1550 TL'ye alınan buzdolabı bozuk çıktı. Teslim aldığım günün ertesi günü 15.10.2016 itibariyle kargo yoluyla firmanın talimatları doğrultusunda iade ettim. Firma paramı iade etmiyor. Müşteri ilişkileri ile her irtibata geçişimde ürünü asıl aldığımız yerin kontrolünü bekliyoruz cevabı alıyorum.

Şevhar 2.164 Okunma

Cevaplar

 • Şevhar31 Ekim 2016

  7 Ekim 2016' satın alınan, 11 Ekim'de elime ulaşan, 15 Ekimde iadesi gerçekleştirilen ürünün iadesi halen Ereyon.com.tr firması tarafından gerçekleştirmemiştir.

 • Şevhar23 Ekim 2016

  Ürünü bana gönderdiklerinde INT2016000029054 fatura kesilmiş. 20sinde iadesi gerçekleştirildiği e-posta ile bildirilmiş. 21'i sabahı INT2016000030209 numaralı yeni bir fatura e-posta ile tarafıma bildirilmiş. Gün içindeki ateşli konuşmalardan sonra 21 Ekim 18:55'te buzdolabının ne şekilde hasarlı kargolandığı resimlerle, vidalarını dahi söktüğüm beyan edilerek; gönderim ve iade sürecinde kullanılan Yurtiçi Kargodan farklı MNG Kargo ile bana geri gönderilmiştir. Kargoyu doğal olarak kabul etmedim. 21 Ekim akşamı attıkları e-posta aşağıdaki gibidir: Değerli Müşterimiz; Tarafımıza göndermiş olduğunuz ürün tedarikçi firma tarafından kontrol edilmiş olup; - Dolabın vidaları sökülmüş, - Düzgün paketleme yapılmadığı için kargo esnasında hasar görmüş, - Ürünün dış ambalajı dahi hasar görmüştür. Sonuç olarak iade şartlarına kesinlikle uygun olmadığından tarafınıza firma tarafından sevk edilmiştir. Ekte ürüne ve paketine dair fotoğraflar bulunmaktadır. Ürünün benim Ereyona gönderdiğimde mi, yoksa Ereyon.com.tr tarafından üretici firmaya gönderilirken mi zarar gördüğü meçhuldür. Kargoda kutu dışı bile zarar gördü ise neden teslim alınmıştır. Neden zabıt tutturulmamıştır? Taşıyıcı firmanın mı yoksa satıcının mı zarar verdiği belirsizdir. Benden palete koymam hiçbir zaman istenmemiştir. Bana paletle gelmedi ki ben palete koyayım? İade talebinde bulunduğum ürün ile ilgili bana 2. fatura neden kesilmiştir. 20 sinde iadesi kabul edilerek iptal edilen fatura benden habersiz bana neden yeniden fatura edilmektedir. Satıcı firmanın lakayıt ve art niyetli tutumu açıkça görülmektedir. Kaldı ki ben ürünü Ereyon.com.tr'dan aldım, üretici firma ile muhatap olmam ya da iade için onların onayını alma zorunluluğum nereden kaynaklanmaktadır?

 • Şevhar23 Ekim 2016

  Ürün bana gönderilen kutusunda, elime ulaştığı şekliyle köpükleri dahi eksiksiz konularak gönderilmiştir. Zaten çok büyük olduğundan ürüne uygun başka bir kutu bulmak mümkün değildir. İade talebinde kullanılan ifadeler eksiksiz bir şekilde aşağıda mevcuttur; ifade edilen palet kelimesinin yer almadığı gözükmektedir. Ürününüzün değişimi / iadesi için; * Ürününü orijinal kutusunun deforme olmamış, ezilmemiş, yırtılmamış olması * Ürünün kutu içeriğindeki aksesuarlarının dağınık, kopuk, ezik, zarar görmüş veya eksik olmaması * Ürünün orijinal kutusuna etiket, koli bandı, kargo etiketi vs. yapıştırılmamış olması, ve yazı yazılmaması * Ürünün kendisinde ve aksesuarlarında herhangi bir leke, çizik, darbe, sıvı teması olmaması gerekmektedir. Ürününüz bu prosedürleri içeriyor ise; * Değişim için size gönderilen faturanın arka nüshasının eksiksiz doldurularak, * Ürünü size ulaştığı şekilde, orijinal ambalajına zarar gelmemesi için, farklı bir ambalaja daha koyarak (karton kutu, poşet ya da benzeri) Yurtiçi kargo 137211173 anlaşma numaramızı kullanarak Ereyon.com.tr ödemeli olarak aşağıdaki adrese göndermenizi rica ediyoruz. deko elektrikli cihazlar san. ve tic. ltd. şti. inönü mh. 18.sok. NO:10 muradiye/yunusemre/manisa tel: 0236 / 233 22 63 yukarıda belirtilen koşulları sağlamayan ürünler kesinlikle teslim alınmayacak ve tarafınıza tekrar aynı şekilde gönderimi sağlanacaktır. Ürün firmamıza ulaştığında işlem sırasına göre kontrol edilerek tarafınıza bilgi verilecektir.

 • Ereyon.com.tr Temsilcisi22 Ekim 2016

  Değerli müşterimiz siparişinde yer alan ürün için, "soğutmadığı" gerekçesi ile iade talebinde bulunmuştur. Ürün, tedarikçi firma stoklarından müşterimize, kullanılmamış ve kapalı olarak gönderimi yapılmış ve ürün ilk olarak müşterimiz tarafından açılmıştır. Müşterimizin iletmiş olduğu hasarın üretim hatası kaynaklı olabileceğinin kontrolü için, ürün incelenmek üzere tedarikçi firmaya gönderimi istenmiştir. Müşterimiz, kargo anlaşma numaramızda firmamızın adresi bulunduğu için ürünü tarafımıza göndermiş ve depomuzdan 17 Ekim tarihinde teslim alınmıştır. İncelenmek üzere tedarikçi firmaya gönderim yapılmış, firma tarafından ürünün; - Müşterimize yapılan hatırlatmalara karşı, palete koyulmadan gönderilmiş olmasından, - Vidaların sökülmesinden, -Taşımaya uygun paketleme yapılmadan gönderilmiş olmasından, kargo firmasında dış ambalaj dahil hasara uğramasından dolayı iade ve değişime uygun bulunmadığı iletilmiştir. Ürüne ve paketine ait gerekli görseller müşterimiz ile paylaşılmış ve iade koşullarına uygun bulunmayarak tarafına gönderim yapıldığı, 21 Ekim saat 18:54 itibariyle e-posta yoluyla bilgilendirilmiştir. Saygılarımızla..

 • Şevhar22 Ekim 2016

  7 Ekim'de aldığım 1.525,99 TL'ye 12 volt buzdolabı 4 gün sonra geldi, soğutmadığını ve iade etmek istediğimi beyan ettiğimde anlaşma numarası ile direk üretici firmaya göndermem talep edildi. Çok büyük olan ürünü bana gönderildiği kutu ve köpüklerle 15 Ekimde 90867954371 takip no. ile Yurtiçi kargoya götürdüğümde sadece anlaşmalı adrese gönderilebileceği belirtilmiş dolayısıyla Ereyon.com.tr firması adresine gönderilmiştir. 17 sinde teslim alan Ereyon.com.tr üretici firma kontrolü olmadan iade almayacağını söyleyerek üretici firmaya göndermiştir. 20sinde INT2016000029054 numaralı e-Arşiv faturanız iptal edildi bilgisini paylaşan Ereyon.com.tr, 21inde vidasının söküldüğünü, kargoda hasar gördüğünü beyan ederek ürünü fotoğraflayarak bana MNG Kargo ile geri göndermiştir. Fotoğraflarda bile aslında kendi paketlerine ait köpük ve koruma açıkça görülmektedir. Hasar kargo esnasında oluştu ise bu benim gönderdiğim kargoda mı yoksa Ereyon.com.tr'un üretici firma Deko'ya göndermesi esnasında olduğu meçhuldür. Kutunun dış tarafı bile hasar görmüş denildiği noktada neden gerekli zabıt tutulmamıştır ve neden teslim alınmıştır? Son olarak 22sinde bana gönderilen ürünü teslim almayarak geri gönderdim. Talep edildiğinde soğutmadığını beyanım, iade talimatnamesi, sipariş iptali, ve gönderdikleri fotoğraflı hasar beyanı ilgililere iletilebilir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön