Toplam çözüm sayısı
..
Ereyon.com.tr ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Tuğrul'un şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız boş yıldız 3

Ereyon.com.tr Para İadelerini Kasıtlı Olarak Geciktirmekteler

1.952görüntüleme
Tuğrul
Tuğrul 26 Ekim 2017 23:23

21 Ağustos 2017 günü 2731,49 lira ödeyerek fırtına ftn 210 Honda ® gx200 6,5 HP ® benzinli ipli Çapa makinesi siparişi verdim. Sipariş adresine malı teslim edemediler (şehir dışı gerekçesi ile-halbuki teslim edilecek adres belirtilmişti). 8 Eylül'de para iadesi istedim, ürün geri geldiğinde iade yapılacağını ifade ettiler, 20 Eylül tekrar para iadesi için elektronik mektup attım, 9 Ekim 2017 yanıt verdiler ve benden iade faturası istediler. İade faturasını kargo ile yolladım. Kargo ellerine 16 Ekim 2017'de geçti, üzerinden 10 gün geçti 26 Ekim tarihinde Tüketici Mahkemesine başvurdum. Aynı gün aksam saat 16:20'de kredi kartıma iade gerçekleşti. Bu şekilde oyalamalarla 48 (kırk sekiz) gün sonra ancak mahkemeye başvurarak para iadesi gerçekleşebildi. Tüm elektronik yazışmalar ve görüşmeler kayıtlıdır ve istenirse verilecektir.

Ereyon.com.tr Logo
Ereyon.com.tr27 Ekim 2017 18:19

Merhaba; Müşterimizin siparişinde tercih ettiği ürün, fabrika stoklarından lojistik firması ile müşteriye gönderilmiştir. Bulunduğu bölgeye adres teslimatı olmaması nedeniyle aksaklık yaşanmış, fakat müşterinin firmamız ile paylaşması ile ek ücret tarafımızdan karşılanarak, adrese teslimat için yönlendirilmiştir. Paket müşterinin adresine ulaşmış, fakat kendisi teslim almayacağını iletmiştir. Ücret iadesi süreçleri, ürünün çıkış yapılan noktaya ulaşması sonrasında başlatılmaktadır. Lojistik firması ürünü ekim ayı itibariyle depoya ulaştırmış ve ücret iadesi süreci başlatılmıştır. Müşterimizin ücret iadesi sanal pos kaynaklı yaşanan teknik aksaklık nedeniyle, 3 gün gecikmeli olarak tamamlanmıştır. Şikayet kaydında paylaşılan 48 (kırk sekiz) günü müşterimiz ne şekilde hesapladı bilemiyoruz fakat ücret iadesi kaydı 16 Ekim'de başlatılmış, 26 Ekim tarihinde ise tamamlanmıştır. Müşterimizin iddia ettiği şekilde, kasıtlı olarak bekletme söz konusu olamayacağı gibi, faturanın iptali ve ücret iadesi için ürünün ulaşması zorunludur. Ücret iadesine ait dekont e-posta olarak iletilmiştir. Saygılarımızla..

Tuğrul
Tuğrul27 Ekim 2017 19:57

1.Ağustos ayında iadesi istenen ürün nasıl olur da Ekim ayında depoya geri döner. Dünyanın bir ucunda olsa depoya dönüş 2 ay sürer mi, savunmanın inandırıcı tarafı var mı? 2. Yedi gün içinde iadenin üç gün gecikmesi sanal pos makinesi arızasına bağlamak da gülünç üç gün boyunca sanal pos makinesi çalıştırılamadı mı? Güldürmeyin Tuğrul okay

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler