Toplam çözüm sayısı
..
Ereyon.com.tr ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

Ereyon.com.tr Kullanılmış Gerekçesiyle İade Reddedildi!

7.807görüntüleme
Sema
Sema 06 Mart 2020 17:38

Yanlışlıkla istemediğim bir Philips ® marka epilasyon aleti modelini aldığımı paketi acar açmaz fark ettim ve asıl istediğim modeli almak için hemen ürünü paketledim ve iade talebi oluşturup gönderdim. 

Firmadan kullanılmış olduğu gerekçesiyle iade talebimin reddedildiği mesajı geldi. Aradığımda ürünün kullanıldığına dair görselleri göndereceklerini söylediler, ben kesinlikle kullanmadığımı söylesem de bana inanmadılar. Böyle bir şeyin asla olmadığını görsellerdeki kirliliğin bana ait olmadığını söyledim ama aşırı bir rahatlıkla durumun böyle olduğunu istediğim yere şikayet edebileceğimi söylediler. 

Ben kullanmadığımdan eminim asla bir kişisel bakım ürününü kullanıp geri göndermem. Böyle kötü niyetli olsam zaten kullansam bile ( ki asla kullanmadım) yıkanabilir bir ürün sonuçta yıkar öyle gönderirim anlaşılmasın diye. 

Uygun koşulları kendilerinin sağlayıp kullanılmış gerekçesiyle reddettiklerini düşünüyorum. Tüketici Hakları mahkemesine başvurup numunelerin incelenmesini isteyeceğim.

Ereyon.com.tr Logo
Ereyon.com.tr06 Mart 2020 17:52
Ereyon.com.tr Kullanılmış Gerekçesiyle İade Reddedildi!
Ereyon.com.tr Kullanılmış Gerekçesiyle İade Reddedildi!
Ereyon.com.tr Kullanılmış Gerekçesiyle İade Reddedildi!
+3

Değerli Müşterimiz; Paketiniz tarafınıza ulaştıktan, 5 gün sonrasında tarafımıza gönderimi sağlanmıştır. Firmamız bandrolü açılmış kullanılan ürünlerin iadesini kabul etmediği gibi tarafınıza da kapalı kutu Güvenlik Etiketi/Bandrolü kapalı şekilde tarafınıza gönderilmiştir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri (Traş Makinesi, Epilasyon Aleti vb.), ürünlerde o Ambalajı açılmamış o Denenmemiş o Bozulmamış o Güvenlik Etiketi/Bandrolü açılmamış o Kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Müşterimize konu ile ilgili dönüş sağlanmış olup, tarafına ekteki görseller iletilmiştir. Anlayışınızdan dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz. Saygılarımızla... Ereyon A.Ş Müşteri Hizmetleri Departmanı Tel: 0850 444 37 96

Sema
Sema06 Mart 2020 18:02

Aksesuar tam mi değil mi urunu açmadan nasıl kontrol edebilirim acaba? Ben urunu kullanmış olsam ( okuyanlardan çok özür dilerim) temizlemeden üzerinde tüylerle mi geri gönderirim? Böyle art niyetli olsam böyle basiretsiz davranabilir miyim? Yıkar temizler öyle gönderirim. Çalışma prensiplerinizi gözden geçirmeniz sızın yararınıza olur. Ben yasal yollarla da zaten hakkımı arayacağım.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

3 Yorum

Sema
Sema26 Mart 2020 18:57
 

Tarafıma geri gönderildiği söylenen ürün hala bana ulaşmadı ve firmaya mail attım bugün ama dönüş yok.

Baki
Baki04 Mayıs 2020 04:26
 

Hala göndermediler mi? İnternetten ürün alırken de korkar olduk.

Erdal
Erdal27 Haziran 2020 22:21
 

Bu firma aynı numarayı yapıyor herkese sanırım, bana da kullanmışsınız diyerek üzerine kıl atıp aynı zamanda ürünün dış yüzeyini çizip, hasarlı bir şekilde geri gönderdiler. Yasal haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız. Böyle satıcı olunmaz

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler