You can visit Xolvieto view global content and find solutions to complaints.
Ereyon.com.tr ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
Yeni karşılaştırma
ile

Ereyon.com.tr İade Kabul Etmiyor

1.599görüntüleme
Esat
Esat 02 Ekim 2017 17:06

462841 numaralı sipariş ile el blenderı aldım. Beğenmediğim için iade ettim 1 gün içinde. Ama Ereyon.com.tr kabul etmedi. Çizik, toz, özensiz yerleştirme gerekçesiyle. Çizik, toz kesinlikle kabul etmiyorum. Özensiz de yerleştirmedim. Ama yerlerini karıştırmış olabilirim. Kabul edilmeme sebebini sordum müşteri hizmetlerine iade maili atmadığım gerekçesiyle kabul edilmemiş. Mail attım bu seferde yukarıdaki sebepleri bahane ettiler. Kargo şubesini arıyorum tutanak tuttunuz mu kargo görevlisiyle beraber açtığını söylüyor Ereyon dedim. Kargo şubesi bizim öyle bir hizmetimiz yok kargoyu teslim alırlar sorumluluk onların diyor. İzmir bölge müdürlüğünü arıyorum kargonuz iade. Açılmamış diyor. Açıldığı zaman böyle bir prosedür olmaz. Onlar açar bakar bize tekrardan iade faturasıyla göndermeleri gerekir diyor. Ben bu ürünü kullanmadım. Açtığım gibi paketleyip size geri gönderdim.

Ereyon.com.tr Logo
Ereyon.com.tr02 Ekim 2017 17:20

Merhaba; Müşterinin yapmış olduğunuz tüm görüşme kayıtları incelenmiştir. İlettiği görüşme kaydında, e-posta ile başvurunun olmadığı, iletmeleri durumunda bilgi verileceği paylaşılmış olup, e-posta göndermesi durumunda iadesinin mümkün olacağı şeklinde bir bilgi iletilmemiştir. Müşteri hizmetlerimiz, kayıt olmadığı durumlarda, iade ve değişim departmanından herhangi bir bilgiye ulaşamayacağı için müşterilerimiz ile paylaşma imkanı da bulunamaz. Müşterimize iletildiği şekilde, e-postanın bize ulaşması sonucu ürünün iade veya değişime ne gerekçelerle uygun bulunmadığı konusunda bilgilendirme yapılmıştır. Ürünün iade alınmama nedeni, e-posta gönderilmemiş olunması değil, ürünün iade ve değişime, müşterimize sözlü ve yazılı olarak, daha önce paylaşılan nedenlerden dolayı uygun bulunmamasıdır. (Aynı nedenleri, tekrar aşağıdaki metinden inceleyebilirsiniz.) Kurumsal olan prosedür gereğince, takip edebilmek adına e-posta göndermeleri istenmiştir. Bu işlemin ürün göndermeden önce yapılması, süreç takibi için daha sağlıklıdır. Müşterinin kargo şirketi ile yaptığı görüşme detayları da, kendisine müşteri hizmetlerimiz tarafından açıklanmıştır. Kargo şirketleri, ürünün iadeye uygun bulunmadığı durumlarda, süreçleri gereği paketin teslim alınmadığını iletmekle yükümlülerdir. Depomuzdan kontrolü sürecinde, paketin incelendiğine dair detayları, müşteri ile yapılan görüşmelerde iletilmiş ve müşterimizin de bu detaylara itirazı olmamıştır. Dolayısıyla, hiç alınmayan paket için böyle bir detay paylaşılamaz. Kargo şirketi kaynaklı taşıma sorunu olmadığı için, tutanak tutulması gereken bir durum bulunmamaktadır. Müşterimize de böyle bir gereklilik iletilmemiştir. Ürünün iade alınmama nedeni ve müşterimiz ile paylaşılan metin; "Siparişinizde tercih ettiğiniz ürünün blanderi kullanılmış olup, tarafınızdan depomuza ulaştırıldığında tüm parçaların üzeri tozlu ve çiziktir. Parlak yüzey olduğundan kılcal çizikleri belli olmaktadır. Ürün kutusu düzgün yerleştirilmemiş, alalede şekilde kutuya koyularak gönderilmiştir. Bu nedenle ürünün parçaları iadesi için uygun değildir. Kapasiteler ürün açıklamasında belirtilmiştir." Web sitemizde resmi olarak yer alan iade ve değişim presödür bilgisi; http://www.ereyon.com.tr/MusteriHizmetleri/index.aspx Saygılarımızla..

Esat
Esat02 Ekim 2017 17:54

"Depomuzdan kontrolü sürecinde, paketin incelendiğine dair detayları, müşteri ile yapılan görüşmelerde iletilmiş ve müşterimizin de bu detaylara itirazı olmamıştır. " Ne demek itirazı olmamıştır. Haksızlığa uğradığım için çabalıyorum. Ben sizde art niyet arıyorum. Kabul etmemek için çabalıyorsunuz. Yazıyorum ki ürünü kullanmadım, açtığım gibi geri paketledim. Gerekli özenide gösterdim. Ama siz itiraz etmedi diyorsunuz. Bugüne kadar 100 den fazla ürün iade ettim. İade şartlarını, mesafeli satış sözleşmesini gayet iyi biliyorum. Sizde şunu çok ama çok iyi biliyorsunuz ki; bu ürünü Hakem Heyeti kararına göre almak zorunda kalacaksınız. Ben de keyifle ereyonun yapmış olduğu haksızlığı, buradan alışveriş yaptıklarında başlarına neler gelebileceğini, almadan önce 10 defa düşünmeleri gerektiği konusunu paylaşacağım

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile