Ereyon.com.tr Bu Kadar Ciddiyetsizlik Olmaz

Oktay Oktay 2 yıl önce

GittiGidiyor üzerinden Ereyon.com.tr adlı firmadan vermiş olduğum buzdolabı siparişim için bir gün sonra mesaj atılıyor ve teslimat sadece İstanbul içi imiş aksaklık için kusura bakmayın diye. Sipariş verecek arkadaşlar dikkat etsin böyle bir şirket böyle şeylere imza atabiliyor. Ben buradan verdiğim siparişe güvenerek diğer siparişleri ve kampanyaları göz ardı ettim. Buradan da belirtiyorum ya sözleşmede belirtildiği şekilde belirtilen adrese makinemi gönderirsiniz yahut ne gerekiyorsa hakkımı ararım. Çocuk oyuncağı sanki.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Oktay 2 yıl önce

Şu rezilliğinize bir son verinde biraz utanında gönderin 100 liraya kadar kargo ücretini ben karşılayayım. Uğraşmak istemediğim bu şekilde lakin üzerinize düşeni yapmazsanız bu işin peşini bırakmam.

profile-icon Oktay 2 yıl önce

Şunu deseniz bile razıydım. "kusura bakmayın yanlış bilgi girilmiş kusurlu olan biziz. Bundan ötürü kargo ücretinin yarısını siz yarısını biz karşılayalım" Lakin siz hata bendeymiş gibi sipariş iptal ediliyor. Benim buradan alıyorum diye iptal ettiğim diğer makine masrafı ne olacak? Yok öyle yağma ya adam gibi sözde durulur. Ya da gereken hukuki sosyal ne gerekirse yapılır.

profile-icon Oktay 2 yıl önce

Bu sorun tamamen sizi bağlar. Çocuk oyunu oynamıyoruz. Eğer kayıt açıp satış yapacaksanız düzgün yapacaksınız. İstanbul dışına ürün göndermeyen tek firma siz değilsiniz. Kocaman yazıyorlar İstanbul dışı gönderimiz yoktur diye. Sistemleri de buna müsaade etmiyor. Kocaman satış sözleşmemizin madde 4.1 Alıcı ve Satıcı, sözleşme konusu ürününe/hizmetine ilişkin listeleme sayfasında yer verilen açıklamalardan, ürünün/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden Satıcı'nın sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Şeklinde taahhüdünüz vardır. Ve gerektiği gibi sözünüzü yerinize getiriniz. Bu durumu düzeltmezseniz bu şikayet üzerine nasıl firma olduğunuz anlaşılacaktır. Düzeltme yapmazsanız yasal süreç için yarın gün içinde elimdeki sözleşme üzerinden beyanatta bulunacağım inşeallah.

Ereyon.com.tr Logo Ereyon.com.tr 2 yıl önce

Merhaba; Profilo marka ürünlerde sadece İstanbul içi teslimat olarak satış yapılmaktadır. Sistemsel bir hatadan dolayı ürün, istanbul dışına satılmıştır. Büyük ebatlı bir buzdolabı olması sebebiyle kargoyla nakliyesi mümkün olmadığı için, sipariş iptal edilmiştir. Saygılarımızla..

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular