21 Nisan 2015

Erdem Hastanesi Eksik Tedavi!

3 hafta önce eşim ateşlendi ve Erdem Hastanesi'ne acile gittik, uzman doktor olduğu söylenen doktor hanım internette gezindiği için biraz aheste bir tavırla bizi karşıladı. Şikayetimizi ilettik, evdeyken eşimin ateşi 38,5 idi, üzerini giydirmedim ve hastaneye gidene kadar (30 dk) 37 ye düştü, ancak doktor muayene ederken ateşiniz yüksek görünüyor ama şu anda 37 dedi, kan tahlili istedi, sonucu aldık ve kanda yüksek derecede mikrop bulundu, doktor tekrar ateşini ölçmeyip bize 1000 mg'lık antibiyotik verip yolladı, ancak eşimin ateşi ertesi gün 39,5 oldu ve başka hastaneye gittik, serum verildi 2 saat sonra ateşi 36 idi! Bu kadar kolay bir tedavi için Erdem Hastanesi bizi 2 gün oyaladı.

Zeynep 4.648 Okunma

Cevaplar

  • Zeynep27 Nisan 2015

    maalesef açıklamanız tatmin edici değil! Sizin tedaviniz eksik olduğu için başka hastaneye gitmek durumunda kaldık! Zaten telefonla şikayetimize bile geç döndünüz! Erdem hastanesi maalesef hastasına gereken hassasiyeti göstermedi

  • Erdem Hastanesi Temsilcisi27 Nisan 2015

    Sayın Zeynep K. Muayene esnasında ateşi 37 derece olan ve fizik muayenesi sonucunda Akut Farenjit tanısı konan hastanın tedavisi ağızdan oral antibiyotik, ateş düşürücü ilaçlarla başlanır. Bu durum hastanın müşahede altına alınmasını gerektiren bir patoloji değildir. Bu tarz üst solunum yolu enfeksiyonlarında ateş 2-3 gün boyunca artıp azalabilir. Başka merkezde uygulandı dediğiniz tedavinin bu kadar kısa sürede ve hızlı cevap oluşturmasıda tıbben mümkün değildir. Mevcut tabloda verilen tedaviye gerekli zaman tanınırsa hastamız tekrar eski sağlığına kavuşacaktır. Yapmış olduğumuz görüşmede aynı tarihte sizinde hekimimize muayene olduğunuzu, hekimin muayenesi, konulan tanı ve uygulanan tedaviden memnun olduğunuzu belirtmiştiniz. Bu noktada eşinizin tedavisine müdahale edip müşahade uygulanması konusunda baskı yapmanız hekimin hür iradesi ile tedavi uygulamasına engel teşkil etmektedir. Netice itibari ile hastamıza uygulanan tıbbi tedavinin literatüre uygun olduğunu bir kez daha belirtir, size ve eşinize sağlıklı günler dileriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön