Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Erba Otomotiv Yaşatılan Mağduriyet!

Birgül
09 Mayıs 2023 15:53
2.282

Sıfır aldığım aracımı Kasko yaptırdığımda Ray Sigorta anlaşmalı olması sebebiyle cam değiştirme sebebiyle Erba otomotiv'e gitmek durumunda kalmıştım. Ve oradaki çalışan ve sorumlularla tanıştım gayet ilgili ve samimi davranıyorlardı ve güvendim bugüne kadarda böyle oldu hatta araba bakımlarını d*** oto'ya devam ettirmeyip daha güvenilir ve uygun bulduğum için yağ vb. Tüm genel bakımlarını Erba otomotiv ile devam ettim. Ancak 2016 yılında sıfır aldığım 2015 model A3 Sedan 1.6 2021 yılında yolda giderken kaputtan duman çıkmaya başladı. İkaz ışıkları ara ara yanmaya başladı gerek telefonla sordum gerek uğrayıp baktırdım Erba otomotiv'de sorun yok denildi sonra son çare olarak tekrar d*** oto'ya gittim baktıklarında motorun üstünü zift şeklinde yağ kaplandığı gördük bunun temizlenmesi için İstanbul firmalarından özel çözelti getirttiler temizlediler yakıt geçiş borusu değişti. Sonra bu durumun yağ değiştirilmemesinden kaynaklandığını söylediler şaştım kaldım erba otoya bildirdim cevap olarak bana değiştirilsin demediniz ki dediler. Hatta d*** Oto turbo da arıza gözüküyor dedi Erba oto hız testi yaptı bir şey yok dedi. Bir d*** Oto bir erba oto arasında gidip geldim. Bunun devamında geçen hafta yolda egzozdan beyaz dumanlar çıktı. Erba otoya yağ değiştirme meselesinin verdiği zarardan kızgınlığımdan dolayı gitmedim

d*** oto'ya götürdüm enjektörlere ve turboya bakacağız denildi. Turbo çatlak Yağ atıyor dediler bayağı bir yüklü masraf çıkardılar. Enjektörlere tamir ettik diyerek benden ücret aldılar. Sadece beyan hiçbir şekilde görmedim. Arabayı çekici ele alarak Şaşmaz'da turbo ile ilgili bir tamirhaneye götürdüm. Bana resimler attılar turbo sökülmüş tamamen zift şeklinde turbo tıkanmış, borular tıkanmış partikül tıkanmış, kartel sökümü temizliği, yağ pompası değişikliği gerekiyor diye hiç mi yağ değiştirmemişler dediler. Sözle arabanın devamlı bakımı yaptırıyor sanıyordum. Binbir emeklerle aldığım borçlandığım, bir çok fedakarlıklar yaparak aldığım arabaya verilen zararın basit bir şeyden kaynaklanmasına mı yanayım, giden maddi zararıma mı, yoksa giden emeklerime mi yanayım.

Birisi devamlı gittiğim Erba oto, diğeri aracımı aldığım ve bakım olsun yedek parça olsun güvenilir diye gittiğim d*** Oto ne denir artık bilemiyorum. Çok üzgünün hiçbir şeyin arkasında durmadılar. Yapılan işin arkasında durmak hakkıyla helal para kazanmak güven veren bir harekettir diye düşünüyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz