07 Kasım
#12921344

EPttAVM İadeyi Beyan Etmesine Rağmen İade Yapmıyor

12095897 iade numarasıyla 12.10.2019 15:18:07 tarih ve saatlerinde satın aldığım "eza - Sennheiser cx 200 Street ıı Kulak İçi Kulaklık" ürünün iade işlemini başlattım. Aradan 10 güne yakın bir süre geçtikten sonra nihayet tedarikçi firma kargoyu alabildi. Aradan yine 10 gün geçti. Bu süreçte 4 iş günü içerisinde iadenin tarafıma yapılacağını ve hesabıma yatırılacağını müşteri temsilcileri beyan ettiler. 4 iş günü geçti, hatta 2 haftaya yaklaştı ve site üzerinden kontrol ettiğimde "Tedarikçi Tarafından Reddedildi" olarak güncellendiğini gördüm.


Bu süreçte tarafıma ne telefon (sms, arama) yoluyla, ne de e-posta yoluyla bilgi verilmedi. Daha sonra destek ve info olmak üzere iki kurumsal mail adresine şikayetimi ilettim. Ürünün kişisel ürün olması sebebiyle kabul edilmediğini söylediler. Yasal olarak da böyle bir hakları var. Lakin tüm detayları belirtmeme rağmen hiç bir sorun olmayacağını, iadenin kabul edildiğini ve paranın hesabıma yatırılacağını beyan etmiştiniz. Ayrıca süreçteki hiçbir gelişmeden haberdar edilmedim. Devlet mağazası ve tedarik ağı olan "EpttAvm" isimli kuruluşun kurumsallık ve etik kavramlarıyla yakından ve uzaktan alakası yok. Müşteri temsilcilerine ürünün kulaklık ve kişisel bir ürün olduğu söyleyip uyarmama rağmen sorun olmayacağını, iadenin kabul edildiğini söylemişlerdi, ses kayıtlarında da var.


Gönderdiğim maillere otomatik cevaplarla dönüş yaptılar. Daha sonrasında da attığım maile dönüş yapmadılar. Müşteri temsilcisine durumu ayrıntılarıyla belirttim ve ısrarla çalıştığı kurumu korumakta ısrarcı oldu ve aynı lafları döndürüp durdu. Böyle bir hatayla karşılaşmamak üzere bir defa alışveriş yapmayacağım.

Samet Samet 1.609 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Samet'in Teşekkür Mesajı1 g

  Eza mağazası ve Epttavm mağduriyeti gidermek adına iadeyi kabul ettiler. Başta mağaza olmak üzere teşekkürler. Mağazanın da mağdur olmaması adına ürün değişikliği olması için mikrofonu olan bir kulaklığı aynı mağazadan satın alacağım. Uzun bir süreç oldu ama yardımcı oldular. Herkese teşekkürler.

 • ePttAVM Temsilcisi1 g

  Değerli Müşterimiz, Telefon görüşmemize istinaden; Siparişiniz hakkında tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla ePttAVM.com PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş.

 • Samet07 Kasım

  Departmanların ve müşteri temsilcilerinin birbirinden haberi yok. Müşteri temsilcisinin yazdığı metin yanlış yere yazılmış. Bu kadar saçma bir kurum olamaz. Metni kendi aralarında birbirlerine yönlendirmiyorlar da bana bu mesajı "[email protected]" atın deniyor. Böyle saçma bir otomasyon, böyle saçma şirket olur mu yahu?

 • Samet07 Kasım

  Yine otomatik cevap malum. İlerdeki süreçlerde yaşanan gelişmeleri buraya not alacağım.

 • ePttAVM Temsilcisi07 Kasım

  Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ile ilgili olarak müşteri temsilcilerimiz tarafından en kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Saygılarımızla ePttAVM.com PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş.

Ziyaretçi Yorumları