Toplam çözüm sayısı
..
Epson ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Yeni karşılaştırma

ile

Epson Garanti Kapsamında Onarılan Ürüne Tekrarlanan Arızadan Ücretlendirme

661görüntüleme
Furkan
Furkan 13 Temmuz 14:28

Epson L1300 / Seri No: UB6Y015550 cihazına sahibim ®. Cihazım sürekli kağıt yırtma problemi yaşatıyordu servise verdim de kağıt çekme mekanizması garanti kapsamında değişti. Bir süre kullandım, tekrar aynı problemi yaptı. Bu sefer onarım ücreti çıkartıldı, kullanıcı hatası olmamasına rağmen! Bu parça sarf malzemesi sınıfına giriyormuş, bu yüzden garantiden değişemezmiş.

Mevzuata aykırı davranıldığı ise tarafıma yazılı bir dayanak ile bilgilendirme yapmamakta ısrarlı olduğunuz için gayet açıktır. Bir üründe garanti kapsamına girmeyen parçalar veya kısımlar varsa kullanım kılavuzunda ve garanti belgesinde bu bilgilendirmeyi yapmak zorundasınız. Bu bilgiyi ürün satış sayfasında, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesinde belirtmediyseniz bu parçaları keyfi olarak garanti kapsamı dışında bırakamazsınız. Bunu biliyorsunuz.

Bir tüketici olarak neredeyse tüm mevzuata oldukça hakimim, daha önce yaptığım hiçbir başvuruda red almadım. Fakat bu aşamaya gelmeden firmalarla konuşarak ve firmaları mevzuat hakkında bilgilendirerek konuyu kapattık ve doğru olan yapıldı.

Ayrıca şunu da samimi olarak söyleyeyim, bu konuda bir tereddüdüm olsa bu aşamaya kadar uzatmam. Haklı olduğumu sonuna kadar biliyorum. Bu konu niye bu kadar uzadı anlamıyorum. Bu parça garanti kapsamı dışında kalıyorsa daha önce neden garanti kapsamında değiştirildi? Kullanım kılavuzunda veya garanti belgesinde bu bilgi neden yazmıyor? Keyfi olarak bu rakamın çıkarılmadığına neden ikna olamıyorum? Çünkü rakam keyfi olarak çıkarılıyor. Garanti belgesinde böyle bir bilgi yazmıyor çünkü. Yazsaydı o zaman kabul ederdim.

Yine söylüyorum, bu aşamaya uzamasını istemiyorum, bir teknik servisinizin acemiliği ve iş bilmezliğini Epson markasına yıkmak istemiyorum.

Yine söylüyorum, Epson'u seviyorum. Servisinizin iş bilmezliği ve acemiliği yüzünden sizi suçlamak istemiyorum.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile