19 Temmuz 2018
Yorum Yap
#10677487

Ephesia Holiday Beach Club Gördüğüm Yanlışlar!

Yaklaşık 30'a yakın her şey dahil otel gitmiş biri olarak bu otel hakkındaki gördüğüm yanlışları yazıyorum.
1- Öncelikle yaşadığım her şeyin nedeni maliyeti kısmak adına yapılmış. Bu otelde müşteri memnuniyetinden çok maliyet analizi daha ön planda.
2- Tüm içecekler 20cc lik plastik bardaklarda verilmekte (bira dahil). Tüm personele öğretilmişcesine cam bardak kırılma riskinden dolayı verilmiyormuş.
3- 1 hafta kalmama rağmen ne havuz başında ne barlarda ne de loby de hiçbir garson görmedim. Bana ne alırsınız diyen bir kişi çıkmadı. Tüm garsonlar sadece temizlik işi yapıyorlar. Çalışan personelin neredeyse yarısı stajyer.
4- 7 günde 2 kez odam temizlendi. Aile odası almama ve 4 kişi kalmamıza rağmen odamıza 2 havlu kondu.
5- Aile odası denen odalar tamamen aldatmaca. Aile odası denen odalar tek bir alandan oluşuyor. Yaklaşık 4 metre tavan yüksekliği olmasına karşın odanın ortasına sonradan yapılan 1,5 mt lik bir paravan konmuş. Bu şekilde aile odası denmekte. Odada 2 TV bulunmakta ama TV'lerin kumandaları iki TV yede komut yolluyor. 7 gün boyunca "kanalı değiştirme; sesi açma; TV'yi kapama" kavgaları verdik. Böyle rezillik görmedim.


6- Otelde odalar dışında hiçbir yerde klima yok. loby görevlisine sordum. Neden loby de klima yok. "bizde şikayetçiyiz ama klima yok" dedi. Restorant sadece yarısı çalışan yarısı çalışmayan pervaneler ile soğutulmaya çalışıyor.
7- Yemekler. Herşey dahil otellerde akşam çıkan yemeklerin bir öğün sonra soğuk meze reyonunda olması klasik bir yaklaşımdır. Bu otelde de bu vardı. Ama bu kadar yabancı turist ağırlayan bir otelde her öğün tost adı altında " standart ekmek içine kaşar koyarak" verilmesi büyük ayıp. 7 gün boyunca hiç et görmedim. Tavuk, hindi ve balık vardı. Tatlı menüleri çok zayıf. 1 akşam Çin restoranına gittim. Restorant da Chopstick verilmiyor. Sorduğumuzda ise otelin böyle bir uygulaması olmadığını öğrendik.
8- Wi-Fi otelde sadece resepsiyon bölgesinde mevcut. Odanıza almak isterseniz günlük 2€ bedel ödemeniz gerekmekte.
9- Havuz başında çay içmek isterseniz bu büyük problem. Size getiren yok. Siz kalkıp size en yakın bara gitmeniz lazım. Sorun burada bitmiyor. Görevli size diyor ki çay sadece loby barda ya da Beach barda var. Siz karton ya da plastik bardakta bir çay için 4 dakika gidip alıyorsunuz ve 4 dakika geri dönüyorsunuz. 10- Çalışan tüm arkadaşlar bu zorluklar içerisinde çözüm üretme odaklılar. Kendilerine teşekkür ederim
10-Ephesia otelleri benim için bitmiştir. Tüm okuyanlar iyi tatiller dilerim.

Erkan Erkan 1.384 Okunma
Ziyaretçi Yorumları