Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Enza Home ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Ege sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
1 Destekçi

Enza Home İzmir Gaziemir Mağaza Etiksizliği

874
Ege
Ege 29 Kasım 2022 14:10

29.11.2022 tarihinde ben ailemle İzmir'den, kız arkadaşım ve ailesi Bursa’dan İzmir’e gelerek ev tekstili ve mobilyaları İzmir Gaziemir Mağaza’dan satın almaya gittik. Güler yüzlü hoş karşılandık, klasik mağazacılık tabi ki.

63.000 ₺ lik alışverişin pazarlık sırasında ricamız olan 60.000 ₺ yapamayacaklarını ancak mağaza müdürlerinin teyidi ile 1.000 ₺ 'sini daha almayacaklarını son olarak 62.000 ₺ ye anlaşıp sözleşmeyi yaparak ödemeyi yapıp ayrıldık.

2 gün sonra sabah mağazadan satış temsilcisinin arayarak yapılan 1000 ₺ indirimin sözde bölge müdürü direktörünün onaylamadığı, dolayısı ile ilgili 1000 ₺’nin bayi çalışan/ müdüründen kesileceği ya da bu paranın müşteriye arayıp talep etmeleri gerektiği bilgisi verildiğini, arayıp bize aktardılar. (Telefon kayıtlarında var).

İlgili durumdan ötürü utanmadan anlaşması yapılmış olan alışveriş için talep edilen 1.000 ₺ hesaplarına gönderdik.

Anlaşılan o ki etik değerlerden yoksun olan Yataş ® ve Enza Home grubundan alışveriş yaparak ne kadar yanlış karar verdiğimizi bize gösterdiler.

Gelişme
Gelişme

27 Aralık 2022 11:12

Enza Home Gaziemir şubesinden 26 Kasım 2022 tarihinde büyük ev eşyaları ve ev tekstili ürünleri aldık. Büyük eşyaların teslimatını Nisana, ev tekstili ürünlerini hemen gelmesini istedik (1-2 hafta). Okeylediler kargo ile yollanacaktı ev tekstili ürünleri.

Sonra konu yavaş yavaş uzamaya başladı. Tedarik ediliyormuş, Kocaeli depodan İzmir depoya gelecekmiş, yok ürünlerden biri eksikmiş bu şekilde gönderelim mi vs vs. Büyük eşyaları da 1 ay öne çekelim mağdur olmayın diyorlar, e bir zahmet dedim zaten mağdur ettiniz. O kadar saçma o kadar amatörce çalışıyorlar ki mağazayı milyon kere aradık (çoğunda telefonu açmadılar), merkezi milyon kere aradık defalarca konuştuk hep sus payı verir gibi konuşup asla problem çözemiyorlar. Mağaza, merkez, depolar arasında muhteşem bir iletişimsizlik var. Zaten alışverişte anlaşma yapılıp imzalar atıldıktan 1 gün sonra da yaptıkları indirimi geri isteme yüzsüzlüğüne sahipler. (Daha önceki şikayetimde ve Gaziemir Enza Home Google maps yorumlarında mevcut)

Bir daha Enza Home'un ne kapısının önünden geçeceğiz ne birisine önereceğiz. Enza Home tamamen kırmızı çizgi bizim için. Enza Home'dan alışveriş yapacaklar yaşanacak gecikmeleri göz önünde bulundursun.

Enza Home Logo
Enza Home29 Kasım 2022 17:04
Ege
Ege02 Aralık 2022 14:32

Son durum: Şikayetten sonraki gün telefonla genel merkezden arayıp durumu anlattılar. Problemin mağaza müdürü/çalışanı kaynaklı olduğunu söylediler. Sizin aranızdaki iletişimsizlik müşteriye yansımaması gerekiyor? Böyle bir durumda müşterinin mağduriyeti en son yaşanacak durum olması gerekir. Sonrasında mağaza çalışanlarınızı ona göre eğitmeleri gerektiğini söyledim. Herhangi bir çözüm sunmadılar. Anlaştığımız fiyattan sonra geri iade talep ettikleri miktar için de herhangi bir şey yapmadılar. Enza Home/Yataş ürünlerini beğenmiştik ama bundan sonra ne biz tercih ederiz ne de çevremdeki insanlara tavsiye ederim!

  • profile
1 Destekçi

Benzer Şikayetler

profile
334
5 gün önce

Enza Home Yanlış Gelen Ürün Ve İletişim Problemi

31.03.2023 tarihinde Bursa Carrefour Enza Home firmasından aldığım köşe koltuk takımını bize söylenen teslim tarihinden 15 gün sonra teslim etmek için aradılar ürünü getirdiler fakat 2 ana parçadan oluşan ürünümüzün bir parçası istediğimiz renk ve kumaşken diğer parçası farklı bir kumaş türü ve fark...

  • profile
1 Destekçi
profile
233
23 Şubat

Enza Home Ürünüm Hala Teslim Edilmedi

Bursa Enza Home Mudanya yolu şubesinden Smart köşe takımı satın aldım. Satın alma tarihim 26.12.2022 bana 1 ay 45 gün içinde geleceği söylendi. Fakat neredeyse 2 ay geçmesine rağmen ürün gelmedi. Şube yardımcı olmuyor. Geliyor gelecek diye önce oyaladılar. Sonra ana merkez maillerimize bakmıyor dedi...

  • profile
1 Destekçi
profile
Ali
883
06 Şubat

Enza Home Tamamen Bir Aldatmaca Ve Pişmanlık

Yataş Ankara fabrika satış mağazasından yaklaşık bir buçuk ay önce dorion model koltuk takımı (2 adet üçlü ve 1 adet berjer) ve yemek takımı aldım. Ürünler 28 Ocak 2023 tarihinde yani yaklaşık 10 gün önce tarafıma ulaştı. Ürünleri teslim aldığımda konsolda makine kırıkları ve bir sandalyenin kumaşın...

Enza Home Tamamen Bir Aldatmaca Ve Pişmanlık
Enza Home Tamamen Bir Aldatmaca Ve Pişmanlık
Enza Home Tamamen Bir Aldatmaca Ve Pişmanlık
+3
  • profile
1 Destekçi
profile
240
14 Aralık 2022

Enza Home Transfer Ve Kurulum

Bursa İzmiryolu üstünde Enza Home dan Sona Yatak Odası takımı aldım. Bursa'da oturacağım için tercih etmiştim. Fakat iş sebeplerden dolayı İstanbul a taşınmam gerekti ve nakliye için önce İstanbul a giden araçlarımız var transfer sağlayabileceklerini söylediler. Sonrasın da İstanbul adresi basından ...

profile
1.078
09 Eylül 2022

Enza Müşteri Hizmetleri Ve Mağazanın İlgisizliği

Bursa Üçevler Edalar Tekstil Yataş Enza dan köşe takımı aldım. 2 ağustosta teslim ettiler. Köşe takımının tüm ayakları ahşap görünümlü plastik. Bu ayaklarından tam köşede olanı eğilerek yerinden çıkmış. Konuyu aldığım mağazaya ilettim. Alımdan 15 gün geçtiğini ve müşteri hizmetlerine başvurman gerek...

Enza Müşteri Hizmetleri Ve Mağazanın İlgisizliği
  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .