16 Eylül 2013 #2015421

Finansbank Android Uygulaması Herşey İçin İzin İstiyor!

Finansbank enpara.com müşterisi olarak android uygulamayı kullanmak istedim. Ancak kurulum sırasında talep ettiği izinler dikkatimi çekti. Geçmiş aramalarımdan telefon listeme kadar herşeyi görmek istiyorlar. Böyle bir uygulamanın neden bu izinlere sahip olması gerektiğini iyimser bir bakış açısı ile açıklayamadım.


Kötü niyetli olduğunu düşündüğüm için kullanmamaya karar verdim. Çok az insan izinlere dikkatle bakıyor ve bu sayede sizin telefon listenizi; hatta geolocation bilginizi ele geçiriyorlar. Bu konuda android marketin standart izin bildirimi dışında bir bilgilendirme de yapmamışlar. Yakışmamış.

Ozan 400 Okunma

Cevaplar

  • Ozan20 Eylül 2013

    Bana verilen yanıtı aynen paylaşıyorum. Her ne kadar telefon defterinin paylaşılması için mantıklı bir neden sürmüş olsalar da, geolocation bilgisini ne yapacaklarını açıklamak istememişler. Yorum sizin.. ____ Sayın ..., Şikayet var.com sitesine iletmiş olduğunuz görüşünüz bize ulaştı. Bankacılık anlayışımızın en önemli özelliklerinden biri sadelik, kolaylık ve bununla birlikte gelen kusursuz hizmet. Android Cep Şube’mizi tasarlarken rehberinize erişim izni ile bazı işlemlerinizde size kolaylık sağlayacak özelliklerin olmasına özen gösterdik. Örneğin; cep telefonu TL yükleme işlemlerinizde, yükleme yapmak istediğiniz cep telefonu numarası rehberinizde kayıtlı olan bir numara ise, numarayı yazmadan rehberinizden seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, para transferi işlemlerinizde alıcının bilgilendirilmesi için SMS gönderilmesini isterseniz ve alıcıya ait telefon numarası rehberinizde kayıtlıysa aynı şekilde rehberinizden seçebilirsiniz. Uygulamamız rehber erişim iznini bu sebeplerle ister ve rehberiniz yalnızca sizin tarafınızdan görüntülenir. Bu amaçlar dışında rehberinizdeki bilgilerin kullanılması söz konusu değildir, içiniz rahat olsun. Bize her konuda her zaman Enpara.com Çözüm Merkezi’mizden ulaşabilirsiniz. 0850 222 36 63

  • Enpara Temsilcisi17 Eylül 2013

    “Bu bildirim incelemeye alınmıştır. İncelemeler tamamlandıktan sonra en kısa süre içerisinde bildirim içeriğinde yer alan iletişim bilgilerinden detaylı bilgi verilecektir. Finansbank Enpara.com’un ürün ve hizmetleri ile ilgili öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, https://www.finansbank.enpara.com/pts-form.aspx linkinden ya da 0850 222 3663 numaralı telefondan Çözüm Merkezi’mize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.”

  • Ozan16 Eylül 2013

    Şikayetim editör tarafından düzenlenirken finansbank ibaresi eklenmiş. Ben yalnızca enpara.com kullanıcısıyım. Sözkonusu uygulama da enpara.com android uygulamasıdır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön