27 Temmuz
#12339396

Enpara Güvenlik Zafiyeti Nedeniyle Aldatıldım

Bugün ‭+9908502233663‬ numaralı telefondan Enpara müşteri hizmetleri olduğunu söyleyen kişi tarafından arandım. Enpara müşteri hizmetlerinin numarası da 0850222 3663 olduğundan dolayı numaraları birbirine çok benzemektedir.


Beni arayan kişi telefonu açar açmaz ismimle hitap etti, Enpara kart ile Enpara kredi kartının birleştirilme sürecinden dolayı arandığımı söyledi. Banka para kartımın numarasını, son kullanım tarihini, güvenlik kodunu bana eksiksiz olarak söyledi. Enpara’dan mesaj geleceğini ve şifreyi söylemeden tuşlamamı istedi. Ben de tuşladım bakiyemden 750+750 toplamda 1500 TL'lik para çekimi gerçekleşti. Daha sonra telefonu yüzüme kapattı. Enpara'nın müşteri hizmetlerini aradığımda yapılan işlemin tarafımca yapılmadığını ve iptal ettirmek istediğimi söyledim fakat yapılan işlemi iptal etmediler. Bu konuda şikayet kaydının oluşturulduğunu söylediler fakat yapıcı bir tedbir alınmadı.


Beni arayan kişinin bana ait bütün bilgileri zaten biliyor oluşu bende Enpara’ya karşı güvenlik ihlali olduğunu veya yapılan işleme göz yumulduğunu ve bilgilerin 3. Kişilerle paylaşıldığını düşündürdü. Aksi halde yıllardır kullandığım hiçbir banka tarafından benzer bir durumla karşılaşmadım. Ayrıca İnternete baktığımda Enpara ismi kullanılarak benzer şekilde bir çok dolandırıcılığın olduğunu gördüm. Fakat banka bu konuyla ilgili bir çok şikayet almasına rağmen koruyucu bir tedbir almamıştır.


Benzer şekilde yaşanan olayların linkleri: https://www.sikayetvar.com/enpara/dolandirici
https://eksisozluk.com/8-agustos-2017-qnb-finansbank-enpara-com-rezaleti--5676870.

Buse Buse 1.572 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Enpara Temsilcisi31 Temmuz

    Merhaba, Müşterimizin talebini inceleyerek 30/07/2019 tarihinde kendisine bilgi verdik. Enpara.com hakkında öneri, görüş ve taleplerinizi Enpara.com web sitemizde yer alan 'Bize Yazın' (https://www.qnbfinansbank.enpara.com/pts-form.aspx) adımından her zaman iletebilirsiniz.

  • Enpara Temsilcisi29 Temmuz

    Merhaba, Talebinizi incelemeye aldık. En kısa süre içinde konuyu detaylı inceleyerek size bilgi vereceğiz. Dilerseniz, Enpara.com hakkında görüş, öneri ve taleplerinizi web sitemiz 'Bize Yazın' (https://www.qnbfinansbank.enpara.com/pts-form.aspx) adımından iletebilirsiniz. Sevgilerimizle, Enpara.com

Ziyaretçi Yorumları