07 Ekim 2016

English Time Kaydı İptal Edeceğiz Deyip Parayı Ödemedi.

Bakırköy şubede kayıtlı yakınımın kayıt iptalini istedik çünkü MEB yönetmeliğine göre bu hak var. Tabi ki dilekçe kabul etmediler ve böyle bir hakkın olmadığını söylediler. Daha sonra MEB şikayet hattına iki kez şikayette bulunduk. Şikayetten sonra çalışanları s** hanım tarafımıza döndü ve kaydın iptal edilip ödenen paranın da eğitim org. Bedeli düştükten sonra iade edileceğini söyledi. Paranın ne zaman iade olunacağını ibranamede ne yazacağını dahi konuştuk. Fakat aylarca dönüş almadık. Sonra şubeden birçok çalışanla telde konuştuk s*** hanımın işten ayrıldığını iptalle alakalı bilgileri olmadığı ve dönüş yapacaklarını söylediler ama hiçbir çalışan dönüş yapmadı. Geçen hafta bizzat şubeye gidip t*** beyle görüştük ve pazartesi döneceğim dedi tabi ki dönüş yok, biz bakanlığa yazı yazıp dava açacağız. Bütün çalışanları yalancı olan kalitesiz firma!

Banu 5.294 Okunma

Cevaplar

  • Banu27 Ekim 2016

    Bakırköy şube için iki kez şikayette bulununca haziran ayında arayıp parayı iade edeceğiz dediler. Sonra bunu inkar edip bugüne kadar hayır asla ip TL olmayacak diye tutturdular. Şikayeti tekrar belirtince tamam paranızı iade edelim ama önce hak ve alacağınızın kalmadığı ve dava açma hakkından vazgeçtiğinize dair ibraname izmalamayı şart koştular. Parayı imzadan 1 ay sonra alacakmışız. tabi ki izalamadık. Tekrar şikayette bulundum. Sizlere de iptal hakkınız yok iade olmaz gibi yalanlar atarlarsa ilgili makamlara başvurun haklıysanız kesinlikle iptal onaylanacaktr. Almadığınız kursun ödemesini hiçbir koşulda isteyemezler ödediyseniz de iade etmek zorundalar. Alo 147yi arayın, BİMER e şikayet edin ve hangi ilçeye bağlıysa oranın MEB özel öğr birimine başvurun. Kurum size ısrarla kaydı iptal edemezseniz dese de inanmayın, şikayet edin. Bize de neler neler dediler şimdi tıpış tıpış iadenizi yapalım diyorlar

  • Banu26 Ekim 2016

    Arkadaşlar kurumla defalarca görüştük defalarca şikayet numarası verdik hep salladılar en son Bakırköy şube müdürü Ayşe hanımla görüştük şikayet numarasından şikayeti buldu ve iadenin yapılacağını söyledi. Fakat şimdi de önce hak ve alacağın kalmayıp dava açma hakkından da vazgeçtiğimize dair ibranameyi imzalamamızı şart koşup ödemeyi ancak imzadan 1 ay sonra yapacaklarını söylüyorlar. Mantığa bak hakkımızı almak için hakkımız kalmadığını kabul edecekmişiz önce. Bir kendilerini akıllı zannediyorlar. Tabii ki imzalamadık tekrar alo 147ye şikayet ettim şimdi. BİMER e mail atıp yarın da MEB Bakırköy şube özel öğretim birimini aricam. Size de iade olmaz yok iptal olmaz gibi yalanlar söylerlerse kesinlikle inanmayın bu yollarla şikayet edin.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön