16 Kasım 2015

Enel Enerji Satış Sonrası Hizmet Yok!

Yukarıda belirttiğim cihazdan silahlı kuvvetlere herhalde ne zaman olduğunu bilmiyorum çok sayıda satılmış. Ben Şanlıurfa da askeriyede çalışıyorum. Kullandığımız cihazlar için 3 adet UPS istedik Ankara sağ olsun gönderdi. Cihazlar pakette açılmamış şekilde geldi. Cihazları servisin gelip bağlayıp garantisini başlatması gerekiyordu. 1- servis en yakın Gaziantep'te olduğu için arayıp bir ehil personele bağlatsak ve seri numaralarını versek garantisini başlatabilir misiniz diye sorduk.


Servisteki arkadaşlar tabi neden olmasın dediler, cihazları kurdurduk ve 3'ü de sıkıntısız çalıştı servise bilgi verdik garantileri başladı. Cihazlar yaklaşık 1,5 ay problemsiz çalıştı.

Kadir 690 Okunma

Cevaplar

 • Kadir02 Aralık 2015

  O arkadaş konuyu bilmediğinden arızalı olan cihazların sağlam problem yok yazan servis fişine imza atmış.) firmaya neden böyle birşey yaptıklarını sorduğumda "fişte ne yazdığı önemli değil size en kısa zamanda yardımcı olacağız " şeklinde cevap verdiler,2 hafta geçti ne arayan var ne soran ne de gelip cihazlarımızla ilgilenen. Benim bildiğim kadarı ile arıza servise bildirildikten sonra arıza 30 gün içinde giderilmez ise cihaz yenisi ile değiştirilir. Bu firmada kesinlikle böyle bir şey yok 2 belki 3 ay oldu sonuç yok. Servis hizmeti diye bir şey yok. her şey cihazları satana kadar. 2 telefon edip halldicez diyorlar ama yaprak kımıldamıyor. Aman diyeyim enel cihazlarından uzak durun.

 • Kadir02 Aralık 2015

  Konu ile ilgili tek bir gelişme var. O gelişmede 2 ay önce garantisinin başladığını zannettiğimiz cihazların garantisini başlatmamışlar, buraya yazdığım şikayet sonrasında zaten arızalı olan cihazlarımın gelip servis kaydı tutarak sanki arızalı değilmiş gibi kurulumunu yapmış gibi gösterip garanti sürecini başlatmalarıdır. Konu ile ilgili tek gelişme budur. Şikayeti yazdığım gün firma ile bir telefon trafiği yaşadık 2 gün sonrada servis geldi arızalı cihazlarımı çalışıyormuş gibi göstererk (burada yanlış anlaşılma olmasın arızalı cihazları sağlam gibi gösterecekleri aklımın ucundan geçmediğinden rahatsızlığımdan dolayı başka bir arkadaşı servise nezaret etmesi için görevlendirmiştim

 • Enel Enerji Temsilcisi24 Kasım 2015

  Değerli Müşterimiz, Öncelikle dilek ve şikayetlerinizin bizim için değerli olduğunu ve titizlikle değerlendirileceğini bilmenizi isteriz. Konu ile ilgili detaylı değerlendirme başlatılmış olup, ilgili bölüme aktarılmıştır. Konu ilgili birim tarafından takip edilecek , sonuca yönelik geri dönüş tarafınıza en kısa sürede yapılacaktır. Göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, ENEL ENERJİ A.Ş MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 • Kadir16 Kasım 2015

  Buraya kadar hiçbir problem yok. 1,5 ay sonra cihazların 2 adeti 1 gün ara ile arızalandı. Gaziantep teki servisi tekrar aradık arızaları bildirdik geleceklerini söylediler iyi niyet kapsamında inandık yaklaşık 2 hafta bekledik gelmediler. 2 hafta sonunda geldiler cihazların bilgilerini tam ve eksiksiz vermemize rağmen yanlış malzeme getirmişler cihazları onaramadılar. Doğru malzeme ile önümüzdeki hafta geleceğiz dediler. Yaklaşık 1 ay geçti gelmediler. Sonuç olarak cihazların tanesi tahminim 5000 TL karşılığında satılmış. Kullanılmaya başlandığından 2 ay içerisinde arızalanmış ve 3 aydır arıza giderilmemiş. Servis hizmeti sağlanmayacaksa garanti verilmesin. ya da garanti verilmesin.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön