Ender Mağazaları ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Muhammed sonuçtan hiç memnun değil

Ender Mağazaları Üçka Tekstil Konfeksiyon "Ender" Affa Rağmen İcra Borcumu Silmedi!

3.127
Muhammed
Muhammed 21 Mart 03:36

"Ender Giyim Mağazası" 2000 TL altındaki borcumu yeni çıkan yasaya rağmen silmedi Banka Yeni Kanuna Rağmen Takip Kayıtlarını Silmedi. Bireysel Bankacılık ve Sicil Affı Kanunu kapsamında 07.10.2022 tarihinde yürürlüğe giren kanun ile madde tarihli ve 5411 sayılı kanunun 1. Maddesi uyarınca kredi ve kredi kartları borçlarına ilişkin kayıtların dikkate alınmaması hakkında kanuna aşağıdaki geçici madde ilave edilmiştir.

“Geçici madde 3: (1) anapara ve/veya taksit ödeme tarihi 01/10/2022 tarihinden önce olup da; kullandığı nakdî ve gayri nakdî kredilerinin anapara, faiz ve/veya ferilerine ilişkin demelerini aksatan gerçek ve tüzel kişilerin, ticari faaliyette bulunan ve bulunmayan gerçek kişilerin ve kredi müşterilerinin karşılıksız çıkan çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarına ilişkin 5411 sayılı kanunun ek 1. Maddesi hükmü uyarınca kurulan Türkiye Bankalar Birliği ® kredi risk merkezi nezdinde tutulan kayıtları, söz konusu borçların ödenmesi geciken kısmının 01/07/2023'e kadar tamamının ödenmesi veya yeniden yapılandırılması halinde, bu kişilerle yapılan finansal işlemlerde kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar tarafından dikkate alınmaz.

(2) kredi kuruluşları ve finansal kuruluşların birinci fıkra hükmü uyarınca mevcut kredileri yeniden yapılandırması veya yeni kredi kullandırması, bu kuruluşlara hukuki ve cezai sorumluluk doğurmaz.” burada dikkate almaz ibaresi ne tavsiyedir, ne de bankaların inisiyatifine bırakılmış bir kanun maddesidir. Burada kanununun ilgili maddesi kapsamında, dikkate alınmayabilir değil kesin olarak ‘dikkate alınmaz’’ şeklindedir.

İş bu kanun ve takipte olan tüm borçlarım ile icra dosyalarımı tamamen kapatmam sebebiyle KKB ® kayıtlarında yer alan geçmiş yıllarda adıma oluşan tüm yasal takip kayıtlarının ve sicilimin temizlenmesini, ve ayrıca risk raporumda da hiçbir güncel borç gözükmemesinden ötürü bütün kredi notlarımın da düzeltilmesini/güncellenmesini rica ederim.

İyi çalışmalar 2021/27505 numaralı icra dosyası

Benzer Şikayetler

profile
723
25 Nisan

Ender Mağazaları Saat Garantiye Gitti, İki Aydır Haber Yok

Sakarya Ender mağazasından aldığımız saat bozuk çıktı, garantiye yolladık. Ancak iki aydır saatten haber yok. Mağazadaki çalışanlar da gelmediğini söylüyorlar. Telefonla aramama rağmen de ulaşamıyorum. Elimizdeki saat yok ama taksit ödemeye devam ediyoruz.

profile
1.323
20 Nisan

Ender Mağazaları Taksitler Ödemeleri Şikayetçi

Mersin ender mağazası taksiti ödeme yapıyorum. IBAN üzerinden borcumdan düşülmüyor. Aradığımda cevap verilmiyor. Mağdur ediyorsunuz insanları. İnternet üzerinden ödemeyi kapatın o zaman, insanlar ona göre hareket etsin. Telefona cevap vermemek nedir ya.

Ender Mağazaları Taksitler Ödemeleri Şikayetçi
profile
775
19 Nisan

Ender Mağazaları Edirne Şubesine Borcumu Ödedim Sistemde Borcum Silinmiyor

Benim şubat ayında başlayan taksitli ödemem vardı. Şubat ve mart ayını ödedim. Lakin mart ayının ödemesinde açıklama kısmına kızım hiçbir şey yazmamış. Hemen fark ettik, şubenizi aradık, durumu anlattık. Görüşme yaptığımız personel bir sıkıntı çıkmayacağını, birkaç gün içinde sisteme düşeceğini söyl...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

İbrahim
İbrahim
 

İletişim ver seni arayacağım

İbrahim
İbrahim
 

Bir şey sorwcam acil sana

İbrahim
İbrahim
 

Kardeşim araycam seni acil

Muhammed
Muhammed
 

Sen kimsin?